20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Další rozkulhaná pohádka o vysoké škole definitivně skončila

KVListy archiv

REKLAMA

Karlovy Vary – Jako přes kopírák probíhaly informace  na zastupitelstvu města v Karlových Varech o zřízení pobočky vysoké školy a mnoha dalších rozkulhaných projektů minulé osmileté vlády hnutí KOA.

,,Bohužel jsme nepočítali s tím, že 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v podstatě od celého záměru otevřít zde vysokou školu a obor fyzioterapie odstoupí,“ potvrdila  primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (za ANO)

Opět krach dalšího mediálního projektu z dílny politiků z hnutí KOA.

Nejdříve masivní tradiční informovanost veřejnosti o tom jak politik Kulhánek maká, mnoho příkladů o  důkladné přípravě a následně jako v příběhu na pokračování se opět hlasitě celé poslední čtyři roky hovořilo o otevření pobočky 3.lékařské fakulty UK i přes to, že už před volbami byly jasné signály o tom, že zřejmě ze všeho sejde. A kromě toho se opět na dnech otevřených dveří neexistující školy rozdávaly zdarma laciné chlebíčky a plodily úžasné tiskové zprávy.

Kromě toho, že se opět vůbec nic nestalo, tak politici Kulhánek (KOA) a tehdejší radní Klíma (KDU-ČSL) si udělali za zmařené městské peníze v bývalé škole na ulici Jana Palacha obří politickou agitaci. Na zastupitelstvu z veřejné diskuse jasně vyplynulo, že vše bylo opět  jen další obrovskou mediální bublinou, která bohužel už definitivně splaskla.

V uplynulých létech vynaložilo město Karlovy Vary pod vedením hnutí KOA v čele s politikem Kulhánkem mediálně mnoho úsilí na sebe prezentování v mnoha podobných pohádkách, které město stály milióny korun. Městské milióny se sypaly po projektů, které se mediálně v „dobré víře“ šířily ve prospěch vládnoucí garnitury. Ale na konci pohádky se z toho téměř vše tradičně nepovedlo.

Na to, že definitivně zkrachovala jednání z Karlovo univerzitou se ptal za hnutí KOA dlouholetý zastupitel Vlastimil Lepík., který doslova prolezl několik politických subjektů a dnes je spíš než konstruktivním zastupitelem, politickým dinosaurem opět v tričku hnutí KOA.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová uvedla, že vyjednávání o veřejné vysoké škole v Karlových Varech neskončila.

„Začnou znovu, zřejmě s jinou vysokou školou, protože této myšlenky se stále ještě nechceme vzdát,“ řekla.

Přicházet v úvahu může například ČVUT, s jehož zástupci nyní hejtmanství domlouvá příchod dopravní fakulty do regionu. ČVUT má také biomedicínskou fakultu, která rovněž vyučuje fyzioterapii.

Pro představu překrásných pohádek z dílny hnutí KOA, které se dnes staly opět komedií s tragickým koncem lze vzpomenout na příklady z rozpočtu města masivně a mediálně šířených projektů politikem Kulhánkem, které se nikdy neudělaly, nebo se okolo nich jen léta přešlapovalo a vše se valilo před sebou s nulovými výsledky.

  • oprava ubytovny Drahomíra – šest let nic
  • oprava letního kina – čtyři roky nic
  • komunitní centrum ve Staré Roli čtyři roky – nic
  • Zbytečná studie na integrovaný terminál u Tržnice – existuje Dolní nádraží, kde integrovaná doprava je
  • Koncesní řízení na dlouhodobý pronájem Smetanových sadů s astronomickým zadlužením města za milióny korun
  • Pobočka vysoké školy  3.LFUK – čtyři roky slibů opět s nulovým výsledkem
  • oprava Hvězdárny – osm let nic a hrozí demolice celého objektu

Za to vše o mnohé další vděčí občané města politikům, kteří vládli městu nepřetržitě posledních osm let.

Plané sliby nebyly splněny, ale město zaplatilo faktur za to, co dodnes nikam nevede požehnaně.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.