14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Další tupý škrt kraje pokrátil o tři milióny dotaci na MFF

www.kviff.com

REKLAMA

To, že se na rozpočtu kraje jen tupě škrtalo je už každému jasné, ale řídit firmu tak, že se likvidují prestižní akce, to zarazilo nejen ekonomy.

Na místo osmi milionů schválili nový krajští zastupitelé za přímé podpory komunistů dotaci pro Mezinárodní filmový festival jen pět milionů. Škrtu v rozpočtu nezabránily ani argumenty bývalého hejtmana Martina Havla (ČSSD), ten poukázal na to, že bývalé vedení kraje se snažilo osmimilionovým příspěvkem pouze vyrovnat Karlovým Varům, které na MFF každoročně přispívají stejnou částkou.

„Je to minus pro náš turismus,“ uvedl Havel. Překvapen je i .MFF Jiří Bartoška. „Myslím, že kraji po devět dní konání festivalu přinášíme hodně. Vždyť zde návštěvníci při MFF utratí 348 milionů, což prokázala studie, kterou si zadal kraj,“ uvedl.

To, že turisté navštěvují místa v celém kraji i díky D6, která zkracuje cestování o desítky minut s novou hejtmankou Vildumetzovou (ODS/ANO) ani nehnulo. Bez mrknutí oka Vildumetzová nechala schválit rozpočet kraje, kdy jednala z pozice moci a jiné názory jí prakticky nezajímaly.

Jiří Bartoška považuje snížení dotace z osmi milionů na pět za podivné. „Vždyť DPH z této částky zůstává kraji. Navíc si studii nechal zpracovat a zadat kraj sám, ta čísla tedy nejsou žádným tajemstvím,“ dodal Jiří Bartoška.

S hejtmankou Janou Vildumetzovou (ODS/ANO) chce o finančním příspěvku kraje na festival ještě jednat.Schůzka  už byla naplánovaná před konáním zastupitelstva, ale Vildumetzová se pro nemoc musela  omluvila a  schůzku odložila. Toto potvrdila na krajském zastupitelstvu i samotná hejtmanka. A zároveň nevyloučila případné dodatečné zvýšení částky pro festival.

Zastupitelé kraje moc nerozumí hře s čísly, rozpočet se stal trhacím kalendářem paní Vildumetzové a zdrojem handlování, ale nikdo neví za co se bude handlovat.

Od roku 2016 bylo v rozpočtu kraje osm milionů korun a tato částka by měla být podle minulé krajské koalice v čele s ČSSD zachována i do budoucna. Karlovarský kraj totiž za bývalé koalice usiloval o vstup do nadace Film-Festival Karlovy Vary, která MFF pořádá. V této nadaci má zatím své zástupce Karlovy Vary a hotel Pupp a kraj chtěl být jejím třetím podílníkem.

Babišova media píší na plné obrátky jak je všechno špatně a jak Vildumetzová usilovně pracuje, nejspíš se již v ANO rozjela sněmovní kampaň, kde by podle zdroje blízkého hnutí ANO Vildumetzová měla kandidovat.

,,Makáme bude líp a proplatím Vám polovinu dálniční známky.“  

zdroj:youtube.com

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.