Hory lákají na lyžovačku, relaxaci i rodinné procházky

REKLAMA

Vánoce bílé asi nejspíše nebudou, ale řada sjezdovek ve skiareálech v Karlovarském kraji jsou již v perfektní kondici pro lyžaře jak stvořené. Počasí provozovatelům vleků umožnilo uměle zasněžovat, a tak je vše pro návštěvníky připraveno. Lyžaři se mohou vydat do božídarské areálu Novako, nebo i na známý Neklid, který je v nepřetržitém provozu od 17. prosince.

Turistická trasa pod názvem ,,Ježíškova cesta” je lákadlem i v zimě, poslouží především milovníkům procházek, návštěvám  celých rodin i s dětmi se místní restauratéři ochotně přizpůsobí. V drtivé většině jsou provozy restaurací nekuřácké. Zasněžování areálů v celém podkrušnohoří je v plném proudu. Skiareál Klínovec je otevřen denně od 9:00 do 16:00. V provozu jsou tady lanovky CineStar Express, SUZUKI, Dámská a vlek F. Od 26. prosince bude v provozu  lanová dráha Prima Express, rovněž se chystá  k otevření sjezdovek Jáchymovská a U Zabitýho. V provozu jsou pravidelné linky skibusů Fichtelberg Boží Dar Klínovec, Loučná Háj Klínovec a Mariánská Klínovec.

Pro nelyžaře je připraveno na desítky restaurací a pensionů, které  jsou v plné proudu. Mezi nejvyhlášenější patří restaurace v okolí božídarské radnice, kde se vaří i pro náročné gurmány.