13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Dopravní zákaz v Šemnici neřeší místní, ale ani cizinci

REKLAMA

Autobus s německými turisty uvázl v sobotu na dřevěném mostě v Šemnici na Karlovarsku.  Na most nesmějí těžká vozidla, ale protože to řidiči nerespektovali, byly  zde v minulosti instalovány sloupy, které vymezují šířku cesty tak, aby se v místě nevytočily kamiony.

Na událost upozorňují šemničtí občané už dlouhá léta, ale kraj němuž komunikace i most patří doposud nezajistil účinná opatření, která by neposlušné řidiče eliminovala a nedocházelo tak k nebezpečným situacím a dalšímu poškozování mostu.

Protože kraj nadále aktivně neřešil problémy s mostem a dopravním značením se němečtí turisté dostali do situace, která jim pokazila celý den.

Zatím poslední opatření, které kraj na šemnickém mostě udělal, byla instalace sloupů a betonových svodidel. Nová krajská vláda, ale neprosadila zatím vůbec nic. U všech projektů to prý ale chvíli trvá.

„V době kamerových systémů a moderních technologií je smutné, že kraj neumí  záležitost s mostem vyřešit,“ postěžoval si jeden z místních občanů.

Dnes si krajští politici musí opět sáhnout do svědomí, chtěli by prý umístit dopravní značení na křižovatku za Bor. Už mají i představu o velkoplošné podbarvené ceduli se zákazem vjezdu, protože běžné značky řidiči v tomto místě moc nerespektují, ale nemají ani potřebný výstup od dopravního úřadu a Policie ČR.

Účinné řešení problémů u šemnického mostu je zatím v nedohlednu, sliby krajských politiků jsou vyřčeny, ale občané asi budou muset dál trpělivě čekat.

.

Doposud nesplněné předvolební sliby hnutí ANO, vítěze voleb v Karlovarském kraji 2016

.

zdroj : ČT  reportáž z 22.1.2017

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.