Exšéfka ANO v Brně-střed: Babiš lže, řada lidí ví, jak to se Švachulou bylo

REKLAMA

„O těch příchodech teď lžou,“ říká někdejší šéfka ANO v Brně-střed Marie Škárková. Kvůli rozporům s vedením z hnutí před dvěma lety vystoupila.

Když premiér Andrej Babiš ve čtvrtek oznámil, že chce ve víru stranické očisty od kauzy Stoka zrušit brněnské hnutí ANO, přidal jedno odůvodnění. Problém podle něj začal už před šesti lety. Tehdy do jeho nové formace, nabuzené úspěchem v parlamentních volbách, v Brně rázem napochodovalo 70 nových straníků. „Bylo to nestandardní,“ uznal premiér.

KVListy fotokoláž

Ve vlně nováčků byl pozdější primátor Petr Vokřál, jeho náměstek Richard Mrázek a také Jiří Švachula. Ten později fakticky ovládl centrální městskou část. Hlavní aktér Stoky nyní čelí obžalobě ze stamilionové manipulace s veřejnými zakázkami.

Jeho vstup do hnutí ANO v roce 2014 je přitom opředený tajemstvím. Alespoň podle šéfa Babiše. „Nevíme, jak se do hnutí dostal,“ poznamenal ve čtvrtek premiér.

Na připomínku, že členy verboval druhý muž hnutí Jaroslav Faltýnek, reagoval podrážděně. „Nemám informace, že je přivedl pan Faltýnek. Jak jste na to přišel? Není to pravda.“

Bývalí členové hnutí ANO, kteří před příchodem „žraloků“ s ideály protikorupční hnutí zakládali, to vidí úplně jinak. „O těch příchodech teď lžou,“ říká někdejší šéfka ANO v Brně-střed Marie Škárková.


Kvůli rozporům s vedením z hnutí před dvěma lety vystoupila.

zdroj:seznamzpravy.cz