22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

U Varyády byl sraz, kam přijel malý autobus pro 19 turistek. V 9.30. hod. se vyjelo s mírným déštěm v zádech. S dobrou náladou zamířily do obce Kryry. Na nové pražské silnici byla dopravní nehoda. Objížďka vedla přes starou pražskou. Kolem silnice v Černčici byly vidět lány chmele. Vesničkou Kryry malý autobus projel až k Schillerové rozhledně.

Schillerova vyhlídková a rozhledna stojí nad obcí Kryry. Rozhledna byla postavena 1905 – 1906 na místo hradu Kozihrady a byla pojmenovaná po německém básníkovi Friedrichu Schillerovi při příležitosti 100 let výročí jeho úmrtí.

U rozhledny vyčkávala průvodkyně paní Marie Beernová, která výletníkům otevřela rozhlednu, která je otevřená pouze v sobotu a neděli. Turistky vyšly po schodech na horu, aby se podívaly na městečko Kryry. I přes mrholení a mlhavo viděly poměrně daleko do kraje. Dolů do obce se šlo Křížovou cestou Sedm utrpení panny Marie. Po cestě byla zastávka u domku, kde měly možnost vidět houbu jménem sírovec žlutooranžový, nalezený místní houbařkou na pařezu. Pak už šly turistky dál, kde na ně čekal řidič autobusu a jely do pivovaru Chýše, kde se naobědvaly. Po obědě je čekala velmi zajímavá prohlídka zámku.

Pak už je čekala velmi zajímavá prohlídka úžasně zrekonstruovaného zámku s panem hrabětem Vladimírem Lažanským. Do prohlídkové trasy zámku byly zařazeny umělecky a architektonicky nejhodnotnější interiéry včetně sálu a nástropní malbou od Petra Brandla. 

Je tam opravdu co obdivovat. Ještě se dámy prošly zámeckým parkem a pak měly čas si u pivovaru venku si dát ještě kávu nebo pohár. Po nádherném zážitku a dojmů následovala cesta zpět do Karlových Varů.13


 

 

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.