Zakázky i společnosti města prošetřuje Policie

REKLAMA

Policie se zaměřila zejména na KV Arenu, ale nezapomněla ani Dopravní podnik, ani na odbory magistrátu. O tom, že se delší dobu se policie zajímá o město a jeho společnosti potvrdil i primátor Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy (KOA), který má ve své gesci i právní odbor Magistrátu. Dotaz na policejní šetření padl veřejně na zastupitelstvu a není vyloučeno, že se jedná o anonymní oznámení.

Letos v květnu zažádali policisté o poskytnutí součinnosti při vyšetřování také vedení Dopravního podniku Karlovy Vary, který je stoprocentní firmou města. Podle Lukáše Siřínka, místopředsedy představenstva pověřeného řízením Dopravního podniku šlo o období od roku 2015, kde se policie dotazovala na několik firem, které s dopravním podnikem spolupracovaly.

„Na podzim minulého roku jsme obdrželi žádost Policie České republiky o poskytnutí podkladů k některým veřejným zakázkám. Týkaly se jak odborů magistrátu, tak některých společností města. Veškerou požadovanou dokumentaci, která obsahovala kompletní pasport veřejných zakázek jsme policii předali v říjnu 2017. Dosud jsme neobdrželi další informace v této věci,“ uvedl pro media Kulhánek.

Hospodaření  jednatele a radního Vladimíra Kvasničky (VOLNÍ), především radní z hnutí KOA před časem kritizovala, ale nikdy politici nepoložili na stůl nic konkrétního, co by Kvasničku na pozici jednatele diskvalifikovalo. Radní z hnutí KOA kritizují bez servítků i své koaliční partnery, ale především své politické oponenty. Kulhánkův návrh na odvolání Kvasničky chválili radní začátkem června.

Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) byl Kvasnička odvolán mimo jiné i z důvodu nespokojenosti s jeho činností v souvislosti s úvěrem, který si Kvasnička vzal, ale zejména nedostatečné komunikace s valnou hromadou. Rada, která je valnou hromadu KV Areny, jmenovala po odvolání Kvasničky novým jednatelem KV Arény Jaroslava Cíchu, vedoucího odboru majetku města, Tem by měl funkci vykonávat do jmenování nového jednatele, který by mohl vzejít z výběrového řízení dne 10. července, do kterého přihlásilo zatím pět zájemců.

Policie konkrétní informace vzhledem k probíhajícímu vyšetřování neposkytuje.

 

Karlovarský zastupitel podváděl při hlasování v soutěži

Zastupitelé města Karlových Varů mimo jiné projednávali na sém zasedání vícenásobné …