14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Festival světel stál letos dva a půl miliónu

KVListy

REKLAMA

Karlovy Vary – Občané Karlových Varů dostali opět před volbami nadělen Festival světel.

K třetímu ročníku festivalu světel „VaryZáří“ organizátoři připravili trasu vedoucí znovu lázeňským centrem s osmi místy, kde obdivovali svítící nebo blikající světla a další světelné efekty.

V Rybářích ani ve Staré Roli se opět nekonalo vůbec nic, i když zde bydlí nejvíce obyvatel. Ti, kteří chtěli vidět světelnou šou za městské milióny si museli dojet autobusem a následně se pěšky dostat až Císařským lázním.

První ročník festivalu byl věnován výročí narození Karla IV., druhý byl na téma Karlovy Vary v pohybu.

Všechno posledních osm let v Karlových Varech včetně blikajících žárovek připomínající pouťové atrakce zařizuje se svými kamarády politik Petr Kulhánek z hnutí Karlovarská občanská alternativa, zastupitel města i Karlovarského kraje a činovník asi v dalších dvaceti společnostech města, kraje a spolků, který se kromě politiky se zajímá o filmové umění a je spoluzakladatel a člen Filmového klubu Karlovy Vary a má rád promítaní, což dokazuje i festiválek svítících žárovek a lamp projektorů.

I letos byla v letním kině na připraveném plátnu po celý rok i festiválek úplná tma.

Za svícení v rytmu muziky dvakrát po třech hodinách si občané města už potřetí koupili tuto nevídanou podívanou, celkem za tři roky už to bude okolo šest miliónů korun.

A co zůstane  po festivalu občanům na památku?

Zhasnuto a oprýskané fasády městských budov, čekajících zase za rok na světelný kabátek alespoň na několik hodin.

[carousel_slide id=’9109′]

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.