22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Starostou Ostrova se stal Jan Bureš z ODS

facebook

REKLAMA

Ostrov má již svého starostu, ovšem neuvolněného, protože Jan Bureš bude i nadále působit jako uvolněný radní Karlovarského kraje pro oblast zdravotnictví. Další dva místostarostové  jsou Jitka Samáková (ANO), která bude stejně jako Bureš neuvolněná, protože je v dozorčích orgánech KKN a Marek Poledníčka (Ostrováci.cz), ten bude pro svou funkci uvolněn ze svého občanského zaměstnání.

vítěz voleb Ostrov 2018

Funkci neuvolněného  starostu kritizovali někteří zastupitelé z opozice. Pavel Čekan (HZHROM)  si myslí, že by město se 17 000 obyvateli mělo mít minimálně dva uvolněné členy vedení města. Podle Čekana, který v Ostrově volby vyhrál a i přes to zůstal v opozici  je to urážka funkce starosty.

„Starostou jsem byl v Ostrově osm let a od té doby jsem byl stále zastupitelem. Není to tedy pro mě nic nového, co bych se musel dlouho učit, a při dobré organizaci práce se to zvládnout dá,“ uvedl Bureš.

Volby v Ostrově vyhrálo Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst s lídrem Pavlem Čekanem a získalo pěti mandátů.  V zastupitelstvu však vytvořili koalici ODS, ANO, Ostrováci.cz a ČSSD, která získala pouze pozici pro bývalého starostu Železného. Ten se nedostal prosadit ani jako člen rady a jako řadový zastupitel získal směšnou funkci stálého hosta rady, která je pouze symbolickým gestem a na rozhodování rady nemá žádný vliv. 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.