Hejtman hledal pro lidi práci v Karibiku.

REKLAMA

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný  vyrazil za krajské peníze na Kubu. Prý jel shánět práci pro lidi. Server Lidovky.cz informoval o tom, že jeho cesta do Karibiku vyšla na 170 tisíc z krajských peněz.

Novotný se hájí:„Jeli jsme tam hlavně podpořit naše regionální firmy. Neřeším politiku, to ať dělají na úrovni státu. Lidi u nás potřebují práci.“ Zahraniční cesta trvala celý  týden. Otázkou je, pokud už někdo na Kubě podniká či chce podnikat, poradil by si zřejmě i bez krajských politiků. Společně s Novotným karibský ostrov navštívili  náměstek pro sociální věci a zdravotnictví Miloslav Čermák, oba ze Sokolovska  a ředitel Krajského úřadu Karlovarského kraje Roman Rokůsek, prý z úřední povinnosti.

Podle Novotného byl hlavním cílem cesty mezinárodní veletrh FIHAV 2014, který představuje možnost k navazování obchodních kontaktů. O tom svědčí, že se ho zúčastnili i Němci, Španělé či Italové. Krajská mluvčí Jana Pavlíková uvedla, že ke zvyklostem na Kubě u podnikatelských misí patří  i doprovod z patřičných institucí daného státu.

Tak snad za tyto investované veřejné prostředky do pracovního výletu Novotný přinese slibovaná pracovní místa do celého našeho kraje.