30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hnutí KOA slibuje symfonikům před volbami sál za milióny

REKLAMA

Snad koncem letošního roku by mohla začít rekonstrukce Císařských lázní zní z Karlovarského kraje, majitele Císařských lázní , který na opravu už nyní vyhlásil soutěž na technický dozor.

„Projektovou dokumentaci a stavební povolení bychom chtěli mít pohromadě do začátku prosince,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

Kraj zahájí opravy podle původního projektu a s minimálními zásahy do historických interiérů. Nebudou se bourat žádné příčky ani koupelny, které měly být původně odstraněny právě pro vestavbu koncertního sálu.

Je už nepochybně jasné , že kraj nepočítá s koncertním sálem, ten si přeje hnutí Karlovarská občanská alternativa v čele s lídrem Kulhánkem pro své voliče z Karlovarského symfonického orchestru, kteří na kandidátní listině hnutí KOA  pro komunální volby pomalu rok od roku přibývají a orchestr politizují právě ti, kteří hlásali pravý opak už v té době jako politici za hnutí KOA. Brutální politizování Karlovarského symfonického orchestru nebylo v minulosti možné až do příchodu hnutí Karlovarská občanská alternativa pod vedením všeho schopného politika Kulhánka.

Jak to člen orchestru a politik Martin Petr (KOA) vlastně tenkrát myslel.

Kulhánkovi se za celých osm let přitom nepodařil sál pro Karlovarský symfonický orchestr vybudovat, což je žalostné už jen z toho důvodu, že v Karlových Varech v koalici rozhodoval nejdéle ze všech polistopadových primátorů. A důvěřivým symfonikům do dnes jen slibuje. Skutek utekl, ale jako náplast na velikou bolest lije Kulhánek do orchestru ze všech stran miliony, které každoročně zvyšuje. Odměnou za to je každoroční saldo v hospodaření orchestru a nalívání dalších milionů.

Kraj s městem uzavře memorandum o spolupráci a pokud město docílí souhlasného závazného stanoviska památkářů a doplní  změny pro vestavbu sálu, existuje zatím jen teoretická možnost tohoto řešení, kterou ale mnoho stavebníků už nyní vidí jako přinejmenším ekonomicky pro město i kraj nevýhodnou, už jen z toho pohledu, že by se mělo na některých místech zasahovat stavebně i dvakrát.

Primátor Kulhánek potvrdil, že město po podpisu memoranda obdrží vlastně jen plnou moc k jednání s památkáři. Tímto krokem opět své sliby Kulhánek jen zoufale oddaluje po osmi létech svého vládnutí na radnici bezpečně za komunální volby, aby ještě mohl chvíli tvrdit, že sál pro svoje důvěřivé voliče a trpělivé symfoniky není utopie v jeho vlastní hlavě nebo jen promyšlený politický kalkul, který jako desítky mediálních výkřiků z jeho dílny skončily bez realizace v propadlišti archívů úředníků Magistrátu na papírech za desítky milionů pro kamarády s spolustraníky projektanty.

Jediný kdo má jasno je Karlovarský kraj, ten směřuje k rekonstrukci bez koncertního sálu. Vynucené memorandum Kulhánkem je jen pouhý papír, který závazně vůbec nic na věci nemění. Možná, že alternativních pokusů na radnici v Karlových Varech už bylo za osm let až dost.

https://www.facebook.com/letofest.cz/videos/1632549300206651/

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.