Zimola – Babiš opakovaně ČSSD urážel

REKLAMA

Ještě v pátek před sjezdem se v Lidovém domě sešlo předsednictvo sociálních demokratů a rozhodlo, že strana ukončí vyjednávání o vládě s hnutím ANO.

„Předsednictvo ČSSD jednomyslně schválilo ukončení jednání s hnutím ANO o příští vládě,” informoval po zasedání předsednictva místopředseda Jiří Zimola.

Ukončení o vyjednávání o koaliční spolupráci s hnutím ANO navrhl ve čtvrtek večer předseda sociální demokracie Jan Hamáček po jednání, na kterém se mělo vyjasnit, jaké resorty by měla ČSSD obsadit. Ani finance, ani vnitro se ČSSD vyjednat s Babišem nepodařilo.

Krom mediálního tlaku Babiš urážel opakovaně ČSSD při vyjednávání. Zimola zhodnotil chování Babiše, jako by jednal s nějakým přívažkem nutným k realizaci  jeho menšinové vlády, nikoli s budoucím plnohodnotným koaličním partnerem.

Nechutné chování Babiše opakovaně zaznívá politikou již několik let, takže není ani žádným překvapením, když předseda ČSSD Hamáček na sjezdu oznámil krom mnoha dalších důvodů, že by si hnutí ANO mělo Babiše vyměnit.

ČSSD byla jediná demokratická strana v parlamentu, která byla ochotna vážně jednat o vzniku vlády, však pravděpodobně krom neústupnosti a známého chování Babiše se více projevují jeho mocenské, až vlastnické touhy nad dobitým územím, které se dnes jmenuje Česká republika.

Je fakt, že investice se musí vrátit a člověk, který investoval do vyhraných voleb jako podnikatel bude chtít nejen peníze zpět, ale především si vydělat, pokud platí základní ekonomická pravidla při heslu ,,Řídit stát jako firmu.”  A dělit se s kýmkoliv o cokoliv je pro podnikatele, který byl zvyklí vše jen pohlcovat velice problematické i když se pominou metody, které se v takových obchodech často používají.

Delegáti sjezdu ČSSD spolupráci s hnutím ANO vůbec nevylučují, ale Andrej Babiš se svými metodami je tím problémem dnes již úplně pro všechny demokratické strany v parlamentu ČR.

Nátlak v mediích, fauly a urážení  asi nebyly zdaleka jediným důvodem krachu jednání o budoucí vládě, ale rozhodně ke snaze o možnou dohodu ani trochu nepřispěly. Uštěpačnou poznámku na sjezd ČSSD si Babiš neodpustil ani včera v ranních hodinách před otevřením Kramářovy vily. To jen potvrzuje nejen vysokou míru arogance, ale zároveň dlouhodobou neschopnost vytvořit oboustranně výhodnou dohodu prospěšnou pro všechny občany v podobě stabilní vlády. Uplatňování dominantního postavení na trhu se do politiky vždy úplně nehodí, zde jsou rukojmími občané nikoli soukromý majetek a peníze jednotlivce.

,,Nyní je tah na prezidentu Zemanovi, musí si s Babišem promluvit, měl by si vyslechnout i ČSSD, ale především rozhodnout co bude dál,” znělo opakovaně s úst delegátů sjezdu ČSSD, která oslavila 140 let své existence. Hnutí ANO vzniklo v roce 2011 a vyhrálo volby do sněmovny už v roce 2017. 

Babiš bude učit na VŠE?,

Další podprahový marketing jen pro jeho hnutí?

168 vs Okamura, to je nevídané