25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kriminalisté řeší skandál v Karlových Varech

KVListy

REKLAMA

Karlovy Vary – Pletichy při zadávání veřejných zakázek, za podplácení a přijímání úplatku obvinila policie tři muže a dvě firmy. 

„V úmyslu získat pro sebe neoprávněný prospěch a na základě zjištění nevyhovujícího stavu zařízení v objektu, který je vlastněn společností se stoprocentní majetkovou účastí města a je využíván ke sportovním aktivitám, měli muži zosnovat plán na neoprávněné získání finančních prostředků pocházejících z investic do opravy zařízení objektu,“ uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

K protiprávní povaze jednání došlo v souvislosti s městským majetkem a jeden z obviněných figuruje jako člen dozorčí rady společnosti, která se účastní chodu více společností s majetkovou účastí města a je členem komise rady města, která má vliv na rozhodování v obchodních záležitostech.


V dalším vyšetřovaném případu měl obviněný muž, který je členem komise rady města, využít zjištěné informace o končící smlouvě o pronájmu objektu krematoria v úmyslu opatřit sobě neoprávněný prospěch.

„Za uvedené jednání tak hrozí sedmatřicetiletému muži trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, a to za úmysl opatřit sobě nebo jinému značný prospěch. Obviněnému čtyřiačtyřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody na tři léta až deset let, a to za úmysl opatřit sobě nebo jinému značný prospěch. Obviněnému dvaašedesátileté muži tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.Právnickým osobám by mohl hrozit peněžitý trest, zákaz účasti na veřejných zakázkách či jiné tresty dle zákona o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim,“ sdělila policejní mluvčí.

Policie ve svém sdělení také ocenila velmi dobrou spolupráci s městem prostřednictvím jedné osoby , pochválil sám sebe primátor Kulhánek (KOA). O politické odpovědnosti za koalici, o zákulisních schůzkách  v mnoha případech zvláštních událostí, které skandalizovaly občany, například kauzami na Základní škole, které neměl vyznačeny ve svém ,,transparentním kalendáři“ na webu města Kulhánek ale nic neuvedl. Za to by pochvala nejspíš vůbec nebyla.

https://www.facebook.com/letofest.cz/videos/1632549300206651/

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.