14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj bude mít dva nové generály

REKLAMA
(Karlovy Vary, 21.4.2022) – Vláda ČR včera znovu schválila a předloží prezidentovi České republiky návrh na jmenování dvou generálů z Karlovarského kraje. Konkrétně se jedná o Petra Macháčka a Václava Klemáka.  Podle slov místopředsedkyně Poslanecké sněmovny ČR Jany Mračkové Vildumetzové ale Václava Klemáka možná čeká ještě další ocenění.
„Navrhuji, aby byla Václavu Klemákovi propůjčena Medaile za zásluhy, a věříme, že bude tento návrh schválen a prezident mu toto ocenění za celoživotní práci v Hasičském záchranném sboru udělí,“ vysvětluje místopředsedkyně Poslanecké sněmovny.
Ta dále zmínila, že návrh na povýšení Václava Klemáka do hodnosti brigádního generála zaslal už v roce 2020 tehdejší hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis, který poukazoval na jeho odpovědný přístup a nasazení při řešení různých mimořádných událostí.
„Václav Klemák stojí v čele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje od roku 2008 a během této dlouhé doby musel řešit lokální povodně, větrné bouře, kalamitní sníh nebo efektivně propojovat složky integrovaného záchranného systému. Navíc svými profesními  zkušenostmi pomohl v mnoha inovativních postupech, což má samozřejmě nadregionální význam,“ pokračuje dále Jana Mračková Vildumetzová s tím, že Václav Klemák dovrší v letošním roce věk pro možný odchod do důchodu a ukončení služebního poměru.
Podporu povýšení i propůjčení státního vyznamenání vyjádřila i poslankyně Parlamentu ČR a starostka Sokolova Renata Oulehová nebo někdejší generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky, současný poslanec Drahoslav Ryba. „Václav Klemák zasvětil celý svůj profesní život službě státu a ochraně obyvatel naší republiky. V čele karlovarských hasičů stojí téměř patnáct let,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová, která očekává, že její návrh na vyznamenání podpoří nejen sněmovna, ale i pan prezident.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.