13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj na seniory zapomíná, radní nemluví pravdu…. 

REKLAMA
zdroj : idnes

Přívětivá mediální maska hejtmana Kulhánka ukazuje, že se pod ní skrývá ve skutečnosti úplně něco jiného. Je to maska, kterou tvoří především kolegové novináři pro svého kolegu novináře.

Hojné rozdávání veřejných peněz do neinvestičních projektů, končící často přímo v kapsách „umělců všeho druhu – voličů,“ kteří umí  za láhev vína hystericky rozvřískat mediální hlásné trouby a emotivně vychválit svého mecenáše s maskou „oblíbeného lidumila“.

(Karlovy Vary, 10. 5. 2021)

Nejpočetnější skupinou karlovarského kraje jsou senioři. Bývalo zvykem, že senioři na své aktivity dostávali z krajského rozpočtu půl milionu korun.

Nové vedení kraje ale tyto peníze seškrtalo o dvě stě tisíc a ještě se tím chlubí.

„Jsem naprosto šokována tvrzením Roberta Pisára, že kraj na seniory nezapomíná. Kraj nejen že zapomíná, ale škrty v rozpočtu na jejich aktivity od nich dává ruce pryč,“ říká Jana Mračková Vildumetzová, poslankyně parlamentu ČR a krajská zastupitelka za hnutí ANO.

Ta upozorňuje na skutečnost, že opozice žádala třikrát nové vedení kraje, aby seniorům ponechalo zmiňovaných půl milionu korun a škrtalo jinde. Zároveň jsme souhlasili, aby byl navýšen příspěvek do programu na podporu rodiny o dvě stě tisíc. Tyto prosby nebyly vyslyšeny ani na posledním zasedání zastupitelstva, kde se rozděloval přebytek v hospodaření kraje z minulého roku, který je více jak 700 milionů korun.
„I tady zazněly naše prosby o dorovnání financí do původního půl milionu. Jenže ani tady jsme neuspěli. A to jsme žádali, ať jsou sníženy peníze na soutěž Stavba roku, kde je většina rozpočtu použita na slavnostní večer. Ten je možné udělat v prostorách kraje (Galerie umění, Becherova vila a další). V minulosti dostávali 150 tisíc korun a teď nová vláda schválila 350 tisíc korun! Jenže hejtman Kulhánek a jeho radní raději seškrtají peníze seniorům,“ dodává Mračková Vildumetzová.
Smutná je podle ní i skutečnost, že tento fakt nevadí některým starostům měst a obcí, ve kterých mají senioři své organizace a jsou aktivní. „Ti by měli za své seniory bojovat nejvíce a ne jen přikyvovat koaličním partnerům. Tady by měli ukázat, že jsou starostové svých měst a obcí a že hájí zájmy svých lidí,“ dodává poslankyně parlamentu.
zdroj: klub opozičních zastupitelů (ANO) Karlovarského kraje

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.