14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kauza korupce v protikorupčním hnutí v Brně pokračuje

REKLAMA

KONEC NUDY V BRNĚ: MILIONY SE NOSILY V ČERNÝCH IGELITKÁCH

Kauza brněnského ANO, v níž policie vyšetřuje tamní členy Babišova hnutí pro podezření z korupce a ovlivňování veřejných zakázek, znovu ožívá. Objevují se odposlechy, které nasvědčují tomu, že brněnské zakázky byly skutečně “cinklé”. Na obvinění skutečných brněnských šéfů to ještě zdaleka stačit nemusí. Je ale jisté, že centrála hnutí ANO problém Brno podcenila. Odemykáme unikátní rozhovor z loňského dubnového časopisu Neovlivní.cz. Se ženou jednoho z klíčových brněnských hráčů, která v Brně byla u toho, když se miliony nosily v igelitkách.

zdroj: neovlivni.cz.

Pod linkou 1,8 milionu. Odhalené skrýše na úplatky v brněnské korupční aféře

Bývalý vedoucí úředník na brněnské radnici popsal policii, že si brali jako provizi patnáct procent z veřejných zakázek.

Jeden z aktérů aféry na radnici Brna-středu, kde vyšetřovatelé zadokumentovali, jak se za úplatky ovlivňovaly stavební zakázky, měl u sebe doma ukryté miliony korun.

Celkově šlo o více než 3,2 milionu korun a policisté to zjistili, když provedli domovní prohlídku u Petra Kosmáka. Tento bývalý vedoucí oddělení správy nemovitostí Brna-středu čelí stíhání v této kauze společně s dalšími deseti lidmi.

Kosmák se ke korupci doznal a usiluje o status spolupracujícího obviněného, aby získal pro sebe příznivější trest.

zdroj:Seznam.cz

Andrej Babiš, který sám čelí mnoha obviněním a nejen trestním, musí asi skřípat zuby. Při každé příležitosti dokolečka memoruje to, že založil protikorupční hnutí. Ale jak vidno, korupční skandál v Brně se pořádně provalil.

Není ani úplně komfortní, že často stejní politici, kteří kriminalizovali své předchůdce za to, že kradli, nyjí zametají zlodějiny, které mají na svědomí jejich spolustraníci.

Ne vždy se každá lež dá ututlat nebo zajistit to, že některý policista na chvíli ohluchne, nebo dokonce oslepne. Evidentně v „Brněnské kauze“ se mnohým oči nejspíš otevřeli. Zdraví policisté asi nejsou úplně všude, ale můžeme si přát, aby častou slepotou a hluchotou netrpěli a občané je mohli jen chválit. Důkazy nebývají trvanlivé jako slivovice z Moravy.

Na Karlovarsku sledujeme mnoho indícií, které nasvědčují, že prodražování veřejných zakázek za vlády hnutí ANO není žádnou výjimkou. V poslední době se evidují prodražené zakázky z veřejných peněz za desítky miliónů korun, které přiklepli politici z hnutí ANO firmám i přesto, že původní rozpočty u některých zakázek ukazovaly původně daleko nižší ceny.

V konečném důsledku na prosperitě Karlovarského kraje se ukazuje, že politika hnutí ANO po boku ODS nijak zvlášť negativní trend v odlivu mladých lidí nezastavila. Bohužel opak je pravdou. Díky katastrofálním podmínkám pro podnikatele, dalšímu hromadnému propouštění na Sokolovsku, krachováním mnoha drobných podnikatelů se Karlovarský kraj soustavně vylidňuje. Každoroční úbytek obyvatel, kteří po stovkách opouští své rodné domovy je toho důkazem. Mnoho opuštěných provozoven se zažloutlým nápisem „NA PRODEJ, K PRONÁJMU“ je další smutný důkaz politiky posledních let, který je vizitkou soudobé politické práce těch, co hlásají „bude líp.“

Politici se často vymlouvají na to, že průmyslem zdaleka Karlovarský kraj neoplývá a není to jen záležitost na komunální úrovni. To je dozajista pravda, ale hnutí ANO 2011 ovládá už téměř druhé volební období nejen většinu obcí, měst a krajů v zemi, ale vládne také v parlamentu ČR.

Lidé uvěřili tomu, že bude líp. Ale politici jim zapomněli říct kdy. 

V Karlovarském kraji  životní úroveň obyvatelstva za vlády hnutí ANO dál klesá, nebo je masivní odliv lidí způsoben něčím jiným? 


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.