22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kdo chce ztišit svobodné umělce v lázeňské zóně

kv listy

REKLAMA

Úředníci připravují změnu kolonádního řádu pro město Karlovy Vary. Vše kvůli podnětu městské komise lázeňství a několika stížnostem na hluk v lázeňské zóně. Někteří členové rady chtějí proto ztišit pouliční muzikanty, takzvané buskery. Ale komise je složena z větší části z podporovatelů vládnoucího hnutí KOA.

„My samozřejmě tolerujeme busking jako pouliční produkci, na druhou stranu se nám začal množit negativní jev používání elektrické zesilovací soustavy, což samozřejmě už je a může být obtěžující, hlavně pokud to jede každý den pořád dokola,“ uvedl aktér nepopulární změny primátor Petr Kulhánek (KOA).

S úpravou musejí souhlasit ale i zastupitelé a některé hlasy  jasně říkají, že omezování svobodného umění asi nebude tou nejšťastnější cestou.

Změna kolonádního řádu by prý neměla mít vliv například na koncerty během filmového festivalu. „Ty se konají na základě separátního smluvního vztahu. Není to pouliční produkce, ale kulturní akce,“ řekl odhodlaně Kulhánek.

Už tato slova, jasně dokladuji, že výjimky budou jen pro vyvolené a určitě o nich budou zastupitelé přemýšlet.

Karlovarská radnice doposud busking nijak neregulovala, přání primátora rozdělovat umělce na první a druhou kategorii nemusí mít ani právní podporu, protože by se mohlo jednat jen o populistickou diskriminaci.

Busking dnes radnice povoluje od 10 do 21 hodin., možná zkrácení doby by mohlo být nejen jednodušší, ale i účinnější.

v roce 2013 se zastal právě zastupitel Kotek jedné  malířky. Následně ve městě uspořádal i happening nazvaný ,,Za svobodu tvorby“ a dal vzniku nového přístupu k svobodnému umění.

Dostanou ti nejslabší náhubek a privilegovaní další mocenský  pardon?

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.