14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Není Varák jako Varák

REKLAMA

Když politici nepracují pro občany v obci, kde žijí a místním vládnou přespolní.

Doba je plná paradoxů. Dnes je dokonce možné, aby v obcích vládli politici, kteří s ní vlastně nemají skoro nic společného. Ti, kteří skutečně žijí úplně jinde, chodí do hospody, pěstují ředkvičky na své zahrádce nebo se sousedy grilují na zahradě dělají politiku v úplně jiném městě.

Aby občan mohl v plném rozsahu zastupovat občany jiné obce, tak mu stačí jen splnit podmínky zákona, který mimo jiné říká, že členem zastupitelstva obce může být zvolen každý volič, který je v den voleb v tomto městském obvodu nebo městské části přihlášen k pobytu.

Jinými slovy stačí si jen účelově změnit úřední adresu o trvalém pobytu těsně před volbami, bydlet si spokojeně dál v jiné obci a je všechno v nejlepším pořádku. K čemu je takový zákon o volbách do obecních zastupitelstev si může každý odpovědět sám. 

 

Lidé neznají politiky, kteří je zastupují, proto naše redakce zjistila jak jsou na tom radní v Karlových Varech.

Z devíti radních jsou hned tři přespolní a spokojeně si bydlí mimo Karlovy Vary v obcích, které mají svá vlastní zastupitelstva. Jsou mezi nimi i političtí turisté, kteří ve volbách v obci, kde žijí neuspěli, a tak si zařídili v Karlových Varech adresu a poštovní schránku, kde je nikdo nezná a zkusili svůj anonymní politický reparát pod značkou ANO znovu.

  1. Primátorka Andrea Pfefer Ferklová, bydlí řadu let v samostatné obci  Otovice, kde nikdy nekandidovala a nikdy občanům veřejně nesloužila. Její veřejná činnost spočívala v čerpání miliónů korun pro nadaci filmového festivalu. Po ukončení kariéry v hotelnictví se svezla na politické vlně hnutí ANO. 

  2. Radní Hana Žáková, bydlí řadu let u Nejdku, kde v roce 2014 neúspěšně kandidovala za hnutí ANO. Žáková od místních lidi v Nejdku, kteří jí dobře znají mandát zastupitele nezískala, až po účelové změně adresy do Karlových Varů  jí to napodruhé v jiném městě pod rouškou anonymity vyšlo.

  3. Náměstek Tomáš Trtek, žije v Jenišově u Karlových Varů, kde neúspěšně v roce 2014 kandidoval za hnutí ANO. Místní občané ho za zastupitele nezvolili, teprve až po účelové změně adresy do Karlových Varů složil na podruhé svůj politický reparát ve městě, kde nežije.

Dva ze třech politiků, kteří doma neprošli volbami, lstivě využili mezery zákona a anonymity pod značkou hnutí ANO. Nečestným  a neetickým způsobem uchvátili politickou moc v jiné obci než žijí, (doloženo na webu Českého statistického úřadu – volby.cz). Všichni tři žijí dál v jiných obcích mimo Karlovy Vary, kde mají občané vlastní zastupitelstva sestavena z domácích, kteří pracují pro své občany, sousedy a přátele. 


Příležitostný hnízdní parazitismus

spočívá v příležitostném nakladení vajec do hnízda vlastního nebo příbuzného druhu a je pozorován u řady druhů, např. u špačka obecného, sýkořice vousaté, vlaštovky obecné, některých kachen etc.)


Jaká to náhoda, že se jedná bez výjimky o transparentní politické turisty z protikorupčního hnutí ANO.

Dalších šest radních lze považovat za místní, protože v Karlových Varech žijí a můžete je i zde potkat nejen v práci, ale i v běžném životě.

Podtrženo, sečteno… Není Varák jako Varák

V minulosti v Karlových Varech  nikoho nenapadlo hledat skulinky v zákoně, jak se za každou cenu propasírovat na kandidátní listiny jiné obce, když to doma nevyšlo.

Takové účelové praktiky se začínají rozmáhat teprve nyní. K moci se do Karlových Varů protlačili neúspěšní politici, kteří se skryli pod kabátem hnutí ANO. Je jasné, že pokud potáhne značka hnutí ANO, budou muset být „občanskoparazitologické ordinace“ v pohotovosti. 

Nejsmutnější na celé věci je to, že občané  Karlových Varů asi nemají vlastní lidi, které by si vybrali do svého zastupitelstva a pak jim třeba i nadávali. 

Karlovarákům dnes vládnou přespolní politici (na půl úvazku) z Otovic, Nejdku a Jenišova.

Statistické údaje dokládají, že v Karlovarském kraji lidé stále ubývají a Karlovy Vary mají na klesající populaci významný podíl.


[huge_it_video_player id=“20″]

zdroj:YouTube


Politici chtějí zadlužit občany města půl miliardou

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.