25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Koalice s ANO v Karlovarském kraji ještě není

REKLAMA

Existuje nová alternativa

Zatím, co hnutí ANO se snaží mít už koalici pod dohodou a mediálně tlačí, tak situace se stále nezměnila. Hlavní partner v minulém volebním období už s hnutím ANO nechce spolupracovat. Piráti zřejmě pochopili, že někteří členové z hnutí ANO a HNHRM jsou bývalí členové ODS, kteří se současnými členy ODS tvoří koalici v koalici. V Karlovarském kraji vlatně skutečně vládne stará parta z ODS s tím rozdílem, že politici sedí v různých stranách.


POVOLEBNÍ VYJEDNÁVÁNÍ POKRAČUJE
Včera proběhla médii (vizte odkaz) informace zprostředkovaná exhejtmankou Mračkovou, že je již prakticky dohodnuta koalice ANO, HNHRM (Místní), ODS a SNK 1.
I když se nyní ukazuje, že šlo spíše o přání Hnutí ANO než realitu, vzbudila tato informace silnou odezvu na sociálních sítích, kde mnozí voliči HNHRM a SNK1 vyjádřili nad takovým složením koalice své rozhořčení, které občas přecházelo až v osobní napadání zvolených kandidátů těchto subjektů. Respektujeme svobodu vyjadřování, ale od těchto projevů se jednoznačně distancujeme. Jako politicky aktivní lidé dobře víme, že rozhodování o složení koalice je nesmírně komplikované a zahrnuje řadu aspektů. Zvýšená nervozita rozhodně nepřispívá k pokroku v jednání a nalezení optimálního řešení. Dopřejme proto představitelům obou zmíněných subjektů čas na jednání v rámci svých politických hnutí a vzájemným konzultacím. Nově zvolenými zastupiteli obou hnutí jsou lidé, kteří se osvědčili v komunální politice a jsou si dobře vědomi pozitiv i negativ různých koaličních řešení.
Reálný stav vyjednávání je dle našich informací takový, že ANO spolu s ODS, která údajně koalici s ANO silně preferuje, HNHRM a SNK1 sice jednaly o možné spolupráci, ale určitě nedošlo ke stvrzení nějaké dohody o budoucí koalici. Na její vytvoření je stále dost času a STAN včetně zástupců VPM se bude snažit nabídnout ostatním zvoleným subjektům takový model koalice, jenž umožní vytvořit krajskou vládu bez účasti hnutí ANO. Věříme, že i subjekty, které s ANO včera jednaly, si vyslechnou naše představy o složení a fungování „naší“ koalice, k níž už se k naší radosti přihlásili Piráti a VOK, a následně se svobodně rozhodnou, kterému modelu dají přednost.
Dnes i v příštích dnech budou probíhat další jednání, o jakýchkoliv významnějších posunech vás budeme informovat.
zdroj: starostové a nezávislý

Válcovací mašina bývalých a současných členů ODS, kteří se zakuklili v jiných stranách zřejmě nedává prostor pro skutečnou spolupráci, ale spíš jen možnost se připojit k diktátu několika stran, které řídí bývalý členové ODS a skutečně ovládají radu kraje. Pak jsou koaliční partneři jen do počtu.

Mnozí voliči dodnes neví, že předsedkyně hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová je bývalou a dlouholetou členkou ODS, stejně jako člen HNHRM Dalibor Blažek, který v ODS strávil také mnoho let a z ODS byl vyloučen za spolupráci s komunisty. Tací udělají pro získání moci cokoliv.

To že, Andrej Babiš silně kritizuje ODS a přitom na významných místech hnutí ANO řídí bývalí členové ODS je už jen výsměch všem voličům, kteří si myslí že volí protikorupční hnutí ANO 2011.  V roce 2020 pod kuratelou hnutí ANO se Karlovarský kraj opět propadá v mnoha ukazatelích a stojí na úplně  posledních místech ve statistikách.

To je realita…


ODS ve skutečnosti zasahuje do krajské politiky více, než si mnoho lidí vůbec dokáže představit.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.