13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Krajská koalice plánuje úvěr 2,5 miliardy

REKLAMA

Krajští zastupitelé Kulhánkovi koalice posvětili zadlužení veřejných financí Karlovarského kraje ve výši 2,5 miliardy korun. Opozice rozhodnutí kritizuje.

Hejtman Kulhánek tvrdí, že peníze kraj potřebuje na předfinancování projektů, které budou podpořeny z evropských fondů nebo z fondu spravedlivé transformace. Kulhánek chce, aby projekty byly nejen schváleny jako v Karlových Varech, kde často za jeho primátorování končily v šuplíků, ale aby došlo k jejich realizaci.

Podle Kulhánka peníze, které budou následně z evropských dotací vráceny  se použijí se na splácení nabraných dluhů. V minulosti se Kulhánek jako primátor Karlových Varů marně snažil zadlužit město Karlovy vary v souvislosti s opravou Alžbětiných lázní ve výši 600 miliónů.

Zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová poukazuje na to, že rozhodnutí o úvěru nebylo s krajskými zastupiteli předem nijak konzultováno.

Z minulosti je známo, že Kulhánek často bezohledně válcoval většinou opoziční zastupitele v Karlových Varech hlava nehlava a dokonce pro své návrhy se neštítil ani obcházet koaliční partnery a prohlasoval si své návrhy i se zájmovými skupinami z řad opozice.

Proti je i zastupitelka a starostka obce Velká Hleďsebe Jaroslava Brožová Lampertová.  Tu děsí, že jde o úvěr, který se začne splácet až v novém volebním období, kdy za něj již stávající vedení kraje neponese vůbec žádnou zodpovědnost.

Kulhánkova poslepovaná koalice visící na vlásku fakticky jen peníze z dluhů utratí a splácet je bude až nová krajská vláda vzešlá z dalších voleb.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.