13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Než ovečky půjdou volit

REKLAMA

Volební rozložení sil v Karlovarském kraji už není zdaleka o politických názorech, výběru vážených osobností a ideálech svobodného výběru, ale více o partičkách mocipánů, kteří se organizují v různých politických stranách s jediným cílem, a to jen uchvátit možnost ovládat toky veřejných peněz navázaných na veřejné rozpočty. Mnoho těch, kteří prosperují přitom hodují na veřejných rozpočtech jako pijavice a ryze vlastní byznys, který by byl nezávislý na veřejných zdrojích nemá. Mezi takovými pseudopodnikateli je mnoho vysokých stranických funkcionářů. Ti se navenek tváří jako úspěšní podnikatelé, ale bez tučných injekcí z veřejných zdrojů a dotací pro smetánku,  by byli daleko pod průměrem, nebo by své podnikání už dávno pověsili na hřebík.     

Nečitelnost současného populistického marketingu a rozdávání z cizího na úkor všech je nezodpovědné vůči budoucím generacím. 

Když se volič podívá, jaká bramboračka s příměsí čehokoliv vládne nyní nejen v Karlovarském kraji, určitě nepozná zdali je to pravicová politika pro podnikatele, nebo levicové uskupení pro pracující a seniory. Současná vláda má na skladě snad vše, na co si každý ráčí vzpomenout. Chybí jen přiznat, že nic z toho, co „političtí trhovci“ slibují, budou skutečně dělat a hlavně nikdy nic z toho nebudou platit ze svých kapes.Kdo je kdo, rozklíčování není až tak složité.

Kdo chce vědět víc, musí zabrousit trochu do minulosti, aby snadno zjistil, že vládnout nemusí vždy automaticky znamenat také skutečně ovládat. To, že navenek vládne v Karlovarském kraji hnutí ANO je podle hlasů voličů více než jasné, ale kdo ve skutečnosti sedí na prameni a ovládá finanční toky veřejných peněz je až zarážející.Rada kraje, která ovládá toky veřejných peněz je z většiny složena ze současných a bývalých členů ODS, která je za třicet let opředena skandály a korupčními kauzami za stovky miliónů korun daňových poplatníků. To, že ODS má za sebou ty největší kauzy za posledních 30.let svobody a demokracie je smutný fakt, který ji diskvalifikoval už na řadu let. Ale dnes se ODS vrací do politiky zadními vrátky. Mnoho bývalých a kovaných členů ODS sedí v jiných politických subjektech, kde číhají na svou další příležitost. „Nové kousky staré psy už nikdo nenaučí.“

Bylo to právě hnutí ANO, které slibovalo občanům, že nebude pokračovat ve šlépějích tradičních a korupcí prolezlých  politických stran, dokonce mnohokrát slovy předsedy hnutí Andreje Babiše.  Ale v Karlovarském kraji staré známé členy ODS můžeme vidět v převlečených kabátech pěkně pohromadě i dnes v roce 2020, přitom existuje hnutí ANO 2011.

To, že Andrej Babiš často upozorňuje na korupci především v ODS a založil protikorupční hnutí ANO 2011 jakoby v Karlovarském kraji vůbec neplatilo.


A jaké je složení rady Karlovarského kraje


Když opomineme marketingovou postavičku žokeje Váni, který je díky své odbornosti členem rady jen do počtu, je na první pohled vidět, že hlavní slovo při rozdělování veřejných peněz má partička složená ze současných a bývalých členů ODS.

Jana Mračková Vildumetzová je bývalá dlouholetá členka ODS, která dnes šéfuje po převratu hnutí ANO na Karlovarsku. To  je jasným dokladem o tom, že skutečná moc v hnutí ANO byla vykoupena likvidací původních členů, kteří nechtěli připustit, aby se do nového hnutí vlámali bývalí členové ODS, často s temnou minulostí. Po lstivém proniknutí bývalé členky ODS Vildumetzové do struktur hnutí ANO 2011, mnoho zakládajících členů v hnutí náhle svou politickou dráhu ukončilo. Karlovarská buňka, která nebyla propojena s ODS a bojovala za čistotu protikorupční politiky v hnutí ANO, byla tehdy náhle zrušena. Od té doby se hnutí ANO izoluje od veřejnosti a nepřijímá nové členy.

Aby bylo líp…?


Nejvíce veřejných peněz protéká v kraji zdravotnictvím.

Krajský rezort zdravotnictví, kterým protékají stovky miliónů veřejných peněz neřídí člen za hnutí ANO, i když hnutí ANO má odborníky v zastupitelstvu,  ale vše ovládá dlouholetý člen ODS Jan Bureš, který je navíc ještě starostou a zdravotnictví nikdy v minulosti neřídil.

Za poslední čtyři roky se v Karlovarském krajské nemocnici  pod vedením Bureše z ODS s červenými čísly doslova roztrhl pytel. 

Lepší návrat ODS ke kormidlům by snad nikdo nečekal.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.