Zakázka města o 100 procent prodražena

REKLAMA

Za poslední rok se v Karlových Varech po nástupu nové koalice s problémy města doslova roztrhl pytel. Jedna akce za druhou se nedaří splnit v limitu peněz, které na ni byly určeny. Po osmi létech vlády kulturní kliky, kterou do dnes zastupuje ex primátor Petr Kulhánek (KOA) se vrací zpět větší důraz na stavební zakázky v oblasti investic. A ty má na starosti ten pravý odborník, náměstek primátorky Petr Bursík (ODS)

Asi nejznámější z posledních investic jsou :

  • O 0,5 miliónu dražší dopravní sloupky na Zámeckém Vrchu
  • O téměř 100 miliónů dražší letní a zimní údržba na pět let
  • O 4,2 miliónů dražší sanace svahu u hlavní pošty a další…

Za tím, co předchůdce současného náměstka na mnoha investicích často ušetřil a za ušetřené peníze navíc opravoval chodníky a řešil drobné havárie, současný náměstek Bursík (ODS) jako odborník řeší jednu zakázku za druhou, které se městu ale naopak prodražují i proti původním rozpočtům, kde se záhadně objevují více práce a peníze se z městské pokladny jen sypou.

mmkv.cz

VÍCE PRÁCE, ANEB PO NÁS POTOPA?…

Nikdy nechybí náměstkovo odborné zdůvodnění proč je nutné znovu a znovu hlouběji hrábnout do kapsy občanů. Ale od odborníka zatím nikdo neslyšel o tom, kolik, kde a  na jaké investici městské stovky tisíc ušetřil jako jeho neodborně vybavený předchůdce.

Na první pohled se vše více komplikuje a odborných důvodů na obhajobu je stále dost.

Například zmíněná sanace svahu u hlavní pošty měla občany města původně stát maximálně tři milióny korun. Podle slov primátorky Andrey Pfeffer Ferklové se ale zajišťovací práce už vyšplhaly na 7,2 milionu korun. A nejspíš budou ještě pokračovat.

Odborníci prý netušili, že utratí o 100% z veřejných peněz více a opět za asistence odborného náměstka Bursíka.

„Svah je velmi nestabilní. Bohužel při nynějším odtěžení zeminy se zjistily věci, které nikdo netušil. Svah netvoří pevný masiv a objevují se tam neřízené vývěry vody. Původně se měly práce dělat ručně, ale bylo zapotřebí, aby byly použity menší bagry, protože jinak by se svah zajistit nedal. Je potřeba, abychom se dostali na pevný masiv. Otázkou je, kdy to bude,“ konstatoval pro Deník náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík (ODS).


I naprostý neodborník ví, že když do terénu vjede těžká technika a zmizí travní porost nebo zpevněné plochy, tak následný déšť narušený terén snadno odplaví. Původně se na svahu těžká technika neměla vůbec objevit. Nejspíš se šikovně roztočila spirála více prací (4,2 mil.), která podle politiků není ještě u konce.

Celá akce probíhá bez transparentní výběrové řízení, aby bylo líp…

Koaliční politici vnímají situaci jako velmi komplikovanou, ale nemohou prý dělat nic jiného než v pracích pokračovat, jinak by údajně svah spadl. Celá šou tak dál pokračuje se souhlasem “transparentních politiků, aby bylo líp…” 

Když bude potřeba, jistě se objeví statický, či jiný “odborný posudek,” který zlegalizuje další sypání peněz do jedné z mnoha městských zakázek, nejlépe pak v havarijním stavu, to se odůvodní vždy lépe (musíme to udělat).

Kdyby politici hospodařili se svými penězi, nejspíš by si takový luxus při placení dopřát ani nemohli. Pokud ale budou pokračovat podobné “hurá akce z veřejných peněz” dál, tak postupně vyrabují městskou pokladnu. Pak si budou muset na svá další “hospodárná” počínání politici peníze na účet občanů vypůjčit. Možná už dnes ví kolik, za kolik i kde…