14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kotek podá další trestní oznámení i na primátora Kulhánka

Karlovarské listy

REKLAMA

Na listopadovém zastupitelstvu města v Karlových Varech se probíral bouřlivě prodej Gejzírparku, který v minulém volebním období zastupitelé města  Karlovy Vary po několika neúspěšných pokusech odsouhlasili k prodeji. Kotek(Alternativa) na zastupitelstvu řekl, že už jako náměstek v minulé koalici slyšel, že prodej Gejzírparku bude Bouda a označil za lobisty primátora Kulhánka (KOA) a zastupitele Šemberu (TOP09), kteří připravovali prodej celého sportovního areálu za zlomek ceny (8,5 milionu korun.) Kotek popisoval jak se opakovaně na jednání zastupitelstva objevoval prodej městského tenisového areálu, jak primátor Kulhánek opakovaně vracel na jednání zastupitelům prodej majetku tenistům a lanařil další zastupitele pro prodej, až nakonec získal většinu a zastupitelstvo prodej odsouhlasilo v bodě různé.

Krátce po prodeji byl Gejzírpark jak předpověděl Kotek prodán tenisty soukromému vlastníku z Ruska. Dále byl napaden i podnikatel Perič jako vlastník firem, které dnes vlastní prodaný, v minulosti městský majetek.  Podle Kotka primátor města angažoval i svého kamaráda právníka Zrzaveckého, který mimo jiné vyhrál veškeré právní služby pro město Karlovy Vary na pět let. Zastupitel Homolka konstatoval, že majetek má fakticky pan Perič, který jej vlastní prostřednictvím svých firem. Kulhánek dále čelil napadání Kotka za reklamy Periče v jeho časopisu Promenáda, který v té době vlastnil, dále uvedl, že je majitelem firem Energo Holding, a.s., ve kterém vlastní 2 akcie pan Tůma a 8 akcií pan Perič.

Po Kotkovo stížnostech následovalo jeho upozornění, že podá na všechny zastupitele, kteří odsouhlasili prodej Gejzírparku trestní oznámení.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.