14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Babišovi se to sype pod rukama

REKLAMA

Nemakal jsem 10 let, aby mi to teď někdo kazil

Na to si měl Babiš myslet dřív, než mu do hnutí nalezlo mnoho bývalých partajníků korupcí prolezlé ODS a dalších.

Asi stejně jako v Brně, tak v Karlovarském kraji skutečnou politickou moc drží v rukách současní a bývalí členové ODS, kteří za honbou po moci přeběhli do hnutí ANO a dalších subjektů, když ODS lidi už pro stovky korupčních skandálů nevolili. To, že  ODS vojíždí hnutí ANO, není nic nového, protože stran, kde bývalí členové ODS neochvějně působí je více.

Čarodějové z ODS se vyznají v tlačenici.

Brněnské a karlovarské ANO má mnoho společných znaků, které by se daly s trochou nadsázky označit za “ Nepřátelské převzetí firmy.“

Nejvíc k pláči je asi to, že Babiš veřejně ODS označuje za největší zloděje a korupčníky, kteří přitom vesele z aktivní pomocí hnutí ANO vládnou na krajích se svými bývalými spolustraníky z ODS převlečenými v Babišovo dresech, pod křehkou slupkou „protikorupčního hnutí.“

Například hospodaření v Karlovarské krajské nemocnici pod kuratelou radního Bureše z ODS je pod velikou kritikou zastupitelů a zavání závadovým chováním, které pokřivuje zákonné povinnosti za účelem honby po politické moci.

Podle všeho se nejspíš za Bureše z ODS udělal v nemocnici největší dluh za celou její existenci, přitom se právě Bureš historicky vyjadřoval o poctivé práci pro lidi úplně jinak. Snad se za svou práci nebude muset stydět. Třeba změnil názor.

Babiš otevřené přiznává, že po úspěšném umístění v parlamentních volbách v roce 2013, kdy někteří bývalí členové ODS a dalších stran zjistili, že hnutí ANO pro ně může být výtahem k moci, se do hnutí drali všemožnými způsoby. A dnes je vidět, že uspěli. Asi platí staré České přísloví: „Starého psa nové kousky nenaučíš,“ a tak bývalí členové ODS dělají to, co dělali vždy….

Korupční kauza „Stoka“ zasáhla hnutí ANO do vazu. Populistické proklamace o protikorupčním hnutí se stává jen prázdným sloganem na zkažený produkt politického marketingu, který Prchal pro Babiše budoval roky za těžké peníze. Aby ANO pěkně vonělo, jedou marketingová kola  „POLITICKÉ ANOMASÁŽE“ na plné obrátky.

 Typickým příkladem infiltrace ODS do ANO včetně koaličního tanečku je opět Karlovarsko.

Zde krátce po přijetí bývalé členky ODS  Jany Vildumetzové (Mračkové) došlo k přijetí dalších, původně nežádoucích lidí, kteří nejen, že následně svrhli zakládající členy hnutí v Karlových Varech, ale dokonce otevřeně drží u moci trestně stíhaného náměstka Petra Bursíka z ODS, který měl již pražskou policií sděleno obvinění z konkrétní trestné činnosti.

Lstivá politická řezničina dosadila modrou šlechtu schopnou všeho

Aby v Karlových Varech vládli politici, kteří jsou obvinění policií z korupčního deliktu se stalo poprvé až za účasti hnutí ANO, které člena ODS s obviněním na krku tolerují už téměř rok na pozici náměstka pro investice, ten rozhoduje o zakázkách za desítky miliónů korun z peněz daňových poplatníků. A politici si platí v místních mediích komerční články z veřejných peněz občanů Karlových Varů.

Bývalí členové ODS jsou na Karlovarsku s hnutím ANO hned v několika koalicích a náramně si rozumí. Už jen proto, že se dlouho znají z mateřské ODS opředené stovkami kauz, jež posledních třicet let do velké amnestie otřásaly celou zemí, hospodářstvím a veřejným majetkem občanů České republiky. Dnes po vládách  ODS zůstaly jen astronomické dluhy, které stále v tichosti rostou.

Podle veřejně dostupných informací, by se brněnské velrybaření mohlo týkat až dvou stovek členů. Aktuální dohady jsou o sedmdesáti členech. Babiš by nejspíš chtěl ANO v Brně rozprášit a na novém krajském sněmu udělat nové vedení, které nebude zapleteno v korupční stoce a bude se moct od korupce současných a bývalých členů hnutí distancovat. 

V Karlových Varech ale proběhlo ve struktuře hnutí ANO něco velmi podobné.

Po té, co v hnutí ANO politička původem z ODS zajistila zrušení karlovarské buňky ANO, tak se přijali noví členové, kteří vládly „demokratickou většinou.“  Náhle už začaly krvavé čistky zakládájících členů, kteří nechtěli mít s bývalými členy ODS nic společné. Své dílo bývalá politička z ODS dokončila s novými spolustraníky tak, že zvolené zastupitele za ANO nová „pravá parta“ úplně zlikvidovala a všichni tehdejší zastupitelé z hnutí ANO odešli.  Takových převratů podle receptu ODS proběhlo v hnutí ANO více. Bývalí členové ODS se zachovali jako  v bitvě o Tróju v čele hned s několika trojskými koni s politickými zkušenostmi z ODS.  

Dalším paradoxem je i přímá účast Babiše na svatbě bývalé členky ODS Vildumetzové, která již byla usazena v hnutí ANO, když si  brala  vysokého funkcionáře úplně náhodou opět z ODS Mračka, s kterým se z ODS už dlouho znala.

Jak to Babiš myslel, když jeho ostrá kritika ODS na veřejnosti, kterou nemůže vystát je často spojována právě s bojem proti korupci, když umožnil, aby se  nejvyšší krajskou političku za ANO stala právě bývalá a dlouholetá členka ODS Vildumetzová Mačková.

Kolik takových „ANO STOK s ODS“ ještě bublá?


Čistka v ANO začala. 20 tváří, které už Babiše opustily

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.