Náměstek Bursík z ODS je stále obviněn z trestného činu

REKLAMA

Korupční kauza nabírá na objemu. Obviněných stále přibývá, před několika týdny se počet obviněných rozšířil na dvanáct.

Mezi obviněnými je od počátku policejního vyšetřování náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).

Podle detektivů Bursík  jako soukromá osoba za přidělení dotace pro sportovní akci poslal peníze firmě ovládané Alešem Pangrácem, bývalým manažerem CzechTourismu.

Bursík v roce 2017 spoluorganizoval Světový pohár v triatlonu a od CzechTourismu dostal dotaci. Odměnu pak podle detektivů poslal firmě firmě Clever ADS. „Podezřelý Mgr. Pangrác má (…) přímý majetkový prospěch prostřednictvím společností Alapa a Clever,“ píše se v soudním povolení k policejním prohlídkám.


KORUPČNÍ KAUZY PŘI CUCÁNÍ STÁNTNÍCH DOTACÍ


„Výše zadokumentovaných úplatků podle našich závěrů činí 3,5 milionu korun,“ informuje mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Podle některých detektivů nemusí být výše zadokumentovaných úplatků konečná, v současnosti probíhá další šetření na bankovních účtech a výslechy jednotlivých svědků.

zdroj: ČT


Komentář KVL

 

Politik Bursík necítí jakékoli pochybení

Obviněný karlovarský politik z ODS je udržován na pozici náměstka primátorky Ferklové (ANO) koaličními partnery z hnutí ANO a KARLOVARÁCI. Bursík se však hájí tím, že o vazbě firmy na manažera CzechTourismu nevěděl, ale jako letitý spoluorganizátor sportovního podniku je buď  naprosto neschopný, nebo okruh lidí za řadu let spolupráce prostě poznat musel, už jen proto, že musel opakovaně s mnohými osobně jednat o finanční podpoře státu výdělečného sportovního podniku, když odváděl nemalé provize.
Už jen fakt, že Bursík jako protřelý politik ODS posílá peníze někomu o kom nic neví je přinejmenším tvrzení, které stojí na velmi vratkých základech a více připodobňuje účelovou lež, než skutečnost, kterou musí rozplétat protikorupční komando policie, které si pro Bursíka přijelo z Prahy do jeho bydliště.
Kdo by si myslel, že politik ODS bude místo vysávání státních peněz hledat podporu mezi členy ODS a bohatými podnikateli, asi by se hluboce mýlil. Kolik členů ODS je propojeno na veřejné penězovody není zcela jasné, protože smlouvy nejsou často veřejné, ale za roky vlád ODS je jasné, že kauz spíš přibývalo jako se zvyšovaly škody „modrých loupeživých strak.“
Bursík má jako soukromá osoba mnoho přímých vazeb na nespočet stavebních firem.
I přes to v karlovarské koalici vykonává náměstka pro investice, který se významně podílí na rozdělování stamilionových stavebních zakázek na opravy mostů a dalších staveb z veřejných peněz, kterými současné vedení města zadlužilo občany více než 800. miliónovým úvěrem, jehož splácení má trvat nejméně do roku 2035.

Asi největší paradox poslední doby je fakt, že politiku pouští slušní lidé a zůstávají často ti, které vyšetřují orgány činné v trestním řízení. Je to prohnilost celého politického systému, nebo jen neuvěřitelná hloupost nejen pravicových voličů?Seriál – Kauzy ODS

ODS jako politická strana je velmi mladá a prakticky bez jakýchkoli tradic. Vznikla jako strana, která…