Zotavení se číslům už jen smějí

REKLAMA

Česko má prý jen 6359 nakažených.

Novým typem koronaviru SARS-CoV-2 se v Česku nakazilo podle úředníků z hygienických stanic  6359 lidí. Na  webových stránkách to uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Z choroby covid-19 se dosud úspěšně zotavilo 972 pacientů, o kterých se ví. S nákazou SARS-CoV-2  zemřelo 169 osob.

V souvislosti s možným zmírněním zákazu cestování se však objevují protichůdné informace, což je podle ministra vnitra Jana Hamáčka důvod, proč si lidé z vlády dělají legraci. Možná proto, že to jediné co mohou lidé dělat aniž by porušovali vládní nařízení, která musí respektovat a dodržovat.

Existuje však veliká skupina, především mladých lidí, kteří po té, co nahlásili podle nařízení úředníkům hygieny, že mají příznaky a po dobré radě si vzali Paralen a  nějaké onemocnění prodělali. Mnoho lidí z této stále rostoucí skupiny shodně konstatuje, že doposud nebyli testováni a vůbec se neví, zdali prodělali jen běžně známé onemocnění, nebo novou nemoc po nákaze koronavirem SARS.CoV-2,  a proto data prezentovaná na veřejnosti jsou mnohým z nich jen pro smích.

Všem, kteří už pravděpodobně onemocnění po nakažení novým virem prodělali s doporučovaným Paralenem je jasné, že čísla jsou jen přesným statistickým údajem, který vychází z otestovaných vzorků, ale nikoliv číslem, které může určovat skutečnou realitu.

„Chci nejprve tvrdá data od expertů, pak můžeme veřejnosti dát jasnou zprávu,“ uvedl místopředseda vlády, ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček, který dnes na twitteru kritizoval protichůdná vyjádření představitelů vlády na téma možného zmírnění zákazu cestování do zahraničí.


KOBLIHÁŘŮV UČEŇ


Ministr zdravotnictví bude nejspíš  více marketingový sympaťák „KEN,“ než odborník na epidemie. Je zřejmé, že informace o počtu nakažených koronavirem SARS CoV-2 , bez plošného otestování populace, jsou jen nic neříkají čísla, mimo skutečnou realitu. Ale řídí ministerstvo, které doposud nakupovalo v čase nouzového stavu  z Číny medicínský materiál za výrazně vyšší ceny než Ministerstvo vnitra. A že v případě respirátorů měl resort velký objem objednávek u firmy, která podle všeho byla jen prázdnou schránkou.

Paradoxně může být už dávno zotaveno spousta lidí, kteří ani neví, že onemocnění kdy prodělali. Ano, dá se pochopit, že ti se mohou smát výplodům statistických údajů vycházejících z pouhého zlomku skutečně otestované populace v reálném čase a místě.


Proč se v Čechách neuvádí čísla v procentech?

Pro srovnání úspěšných Českých politiků jsme vybrali Island, který je v testování už za 10% populace. 

Česká vláda otestovala slabé 1,5 % populace. 

Počet obyvatel v ČR 10 000 000


Islandská vláda už otestovala na koronavirus 10,5 % populace a nákaza se potvrdila u 1720 obyvatel. Islandská vláda zavedla 13. března plošné testování ve spolupráci s laboratoří deCode Genetics.  Ostrovní stát testuje i lidi bez příznaků. Ukázalo se, že až polovina nakažených v době odběru vzorků neměla žádné příznaky. (ze zdroje irozhlas.cz)

Počet obyvatel na Islandu 364 134.


Teď už  je asi každému jasné, že statistické číslo je zoufale mimo skutečnou realitu a média jen papouškují nesmyslnou pravdu z 1,5 % vzorku.


UŽ VÍTE KOLIK LISTÍ JE V LESE ?

zdroj:Baby Smile TV CZ / YouTube