25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Dne 15.června 2023 se sešlo dvanáct turistek na horním nádraží Karlových Varech. Vlak jim jel v 10.11 hod. Koupily si jízdenky a nastoupily do vlaku. Vlak se s nimi rozjel směr Nová Role. Po dvacetiminutové jízdě v Nové Roli vystoupily a daly se směrem po zelené turistické značce do Chodova. Počasí bylo chvilkami vedro a chvilkami pod mrakem. Po cestě si povídaly a spatřily v zahrádce místo, kde rostla rostlinka Mnohokvět hroznatý. Kniphofie, přezdívaná jako Kleopatřina jehla je mrazuvzdorná rostlinka. Tato rostlinka pochází z Jižní Ameriky.

Dále pokračovaly cyklostezkou kolem chovných rybníků. Kolem bylo vše nádherně zelené a rozkvetlé. Na prašné suché cestě poletovali motýlci zvaní Modrásek jehlicový. Tento motýl patří do čeledi modráskovití. Vyskytuje se v severní Africe, Evropě a východní Asii. Třikrát došly k rozcestí, kde se rozhodovaly, kudy mají jít. Chtěly jít k Bílé vodě, ale vybraly špatný směr, jelikož k vodě by to bylo do kopce, a to se jim nechtělo šlapat. Byly z dlouhé chůze unaveny.

Kolem cesty rostou krásné vzrostlé stromy. Pokračovaly, až došly do Božíčan, kde se zeptaly místního občana na směr cesty do Chodova. Tam se dozvěděly, že je čeká chůze dva kilometry po silnici. Po kilometru došly k továrně Chodos, kde se vyrábí zařízení pro gumárenský a plastikářský průmysl na zpracování pryže a plastů. U továrny je autobusová zastávka, kde měly štěstí, protože zrovna jel autobus do Chodova. V Chodově vystoupily a vydaly se na náměstí, kde je vyhlášená cukrárna Ondra. Tam si daly kávičku se zákuskem a chlebíčky. To byla jejich sladká a zasloužená odměna. Po odpočinku se vrátily na autobusové nádraží, v tom začalo pršet.  Po druhé hodině přijel autobus. Turistky nastoupily a odjely zpět do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.