22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Každý čtvrtek chodí senioři z Úvalské klubovny na turistiku. Dne 21.dubna čtvrteční ráno trochu pršelo. Kolem tři čtvrtě na deset se osm seniorek sešlo na horním nádraží.

Koupily si lístek do Tisové a mezitím přestalo pršet. Turistky nastoupily do vlaku, a s překvapením viděly, že v kupé vlaku sedí čtyři seniorky, které nastoupily na dolním nádraží. Vlak se s nimi rozjel směr Nejdek. Cestou si povídaly. Cesta jim pěkné ubíhala. Vlak přijížděl do Tisové, tam vlak staví pouze na znamení. Vedoucí turistiky se zvedla a dala znamení pro vystoupení. Po chvíli vlak zastavil v Tisové, kde turistky vystoupily. Tisová je malá obec se sto padesáti pěti obyvateli v okrese Karlovy Vary. Turistky se vydaly po silnici směr k hotelu Krásná vyhlídka, který opuštěný chátrá. Od této budovy je nádherný pohled na Nejdek.

Vydaly se lesem směrem na Křížovou cestu. Mezi tím, jak šly mírně do kopečka, tak z kopečka proti nim běžel nádherný černý retrívr a za ním šel jeho páníček. Jsou to nádherní inteligentní psi. Došly k Myšímu hrádku, který se nachází na svahu východně od třinácté kapličky.

Po chvíli cesty došly k pomníčku Rajmanova vyhlídka. Tento pomníček leží na Křížovém vrchu. František Rajman miloval Nejdek, v roce 1946 spáchal sebevraždu, neví se proč, nejsou žádné záznamy. Od tohoto pomníčku je též nádherný výhled na Nejdek. Po chvíli odpočinku a po svačině se turistky vydaly na Křížovou cestu. Je tu čtrnáct zastavení. V každé kapličce je duchovní  vyjádření. Před každou kapličkou je lavička, kde si může věřící posedět a meditovat. Po nádherné prohlídce vyšly ženy z Křížové cesty v Nejdku.

Na konci výletu si zašly do restaurace Anna a daly si oběd a některé zákusek s tradičním kafíčkem. Po odpočinku se vydaly směrem k vlakovému nádraží, kde si počkaly na vlak a ten je odvezl po druhé hodině do Karlových Varů.


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.