25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Odstaví Kulhánek Mračkovou z krajské koalice

Osobní války mezi karlovarskými politiky jsou veřejně prezentovány jako zažehnané, ale jistá nenávist mezi mnohými trvá dodnes. Lstivé finty, nebo podrazy včetně nesplněných slibů voličům mají téměř všichni političtí harcovníci za sebou.
REKLAMA
KVListy archiv

Osobní války mezi karlovarskými politiky jsou veřejně prezentovány jako zažehnané, ale jistá nenávist mezi mnohými trvá dodnes.

Lstivé finty, nebo podrazy včetně nesplněných slibů voličům mají téměř všichni političtí harcovníci za sebou.

Podle mnohých občanů je politická reprezentace na takové úrovni, že většina lidí současné politiky označuje jmény, které nelze veřejně publikovat.

Nejčastěji zaznívá kritika za netransparentní utrácení veřejných prostředků, kde suverénně vede ODS, která svou krátkou minulostí s prohnilostí a korupcí jí vlastní mnohokrát svými nesčetnými kauzami si tento smutný post za řadu let vydobyla.

Hnutí ANO v Karlových Varech proslulo personálními čistkami pod vedením bývalé hoteliérky a dnešní primátorky Ferklové, která si opakovaně dosazovala na vedoucí pozice placené z veřejných peněz  osoby podle klíče, který označoval přesvědčivě její známé. Dokonce se v Karlových Varech vybírali i známí bez výběrových řízení na pozice ředitelů podle politického klíče, o kterých se vědělo už předem, že tyto pozice obsadí. Takový amorální svinčík Karlovy Vary do nástupu hnutí ANO nezažily.

Paradoxně se jeví, že právě blok ODS a KDU-ČSL ze současného stavu politického rozložení sil vytěží nejvíce. Dalším paradoxem je, že právě za minulé vlády to byla právě ODS, za které se výrazně zhoršilo ekonomické zdraví Karlovarské krajské nemocnice (KKN), která se po vedení ODS topí v historicky nejvyšších dluzích, čítajících okolo půl miliardy za radního pro zdravotnictví Jana Bureše z ODS, který je zároveň i starostou Ostrova.
V Karlovarském kraji se po pátém kole jednání zastupitelstva konečně začíná rodit krajská koalice. Dohoda uvnitř koalice ODS a KDU-ČSL, která přistoupila na nabídku takzvané jednadvacítky ukazuje, že  ODS opouští hnutí ANO a bude se podílet  na sestavení nové krajské vlády.
Dluhy v KKN však přepřažením politiků z pasti současných manažerů jistě nevyvedou. Pokud ODS zůstane v krajské vládě a navíc bude mít dál zdravotnictví, bude to asi jen pokračování rychlého zadlužování bez perspektivy do budoucna.
Politický trend v celé zemi jasně naznačuje, že na příští volby do Parlamentu ČR se formují všichni proti hnutí ANO, kterému se podařilo své heslo „BUDE LÍP“ dokonale zprofanovat už jen proto, že Česko reálně za vlád hnutí ANO zchudlo a už před pandemií koronaviru bylo jasné, že vrůstá i veřejný dluh všech občanů země.
Další zátěž, kterou si hnutí ANO ponese do voleb jsou načerpané stovky miliónů dotací, pro firmy Andreje Babiše, které EU již nejspíš nebude vyplácet, ale naopak bude žádat o jejich vrácení Českou republiku, nebo dotace o nasekané dluhy pokrátí.
Mnoho politiků z hnutí ANO již dnes přemýšlí, kam se vrtne. Přeběhlíků, politických turistů a bezcharakterních „obchazečů“ zákonů, kteří  budou hledat nová působiště bude dost.
Není ojedinělé, že politici mají více politických funkcí, takže pokud o jednu přijdou, tak jim  z dalších tečou peníze dál až do doby, kdy je lidé nepošlou na trestnou lavici.
Jen v zastupitelstvu Karlových Varů jsou hned tři politici z hnutí ANO, kteří mají úřední adresu v Karlových Varech  jen účelově, protože trvalé bydliště, kde žijí nikdy neopustili a žijí tam do dnes.

„PŘESPOLNÍ KUKAČKY“

To jsou občané města Karlovy Vary z hnutí ANO, kteří zde ani nebydlí a obelstili voliče Karlových Varů, ti  si bláhově vybírali politiky z kandidátky složené z občanů svého města, netušíc toho, že mezi kandidáty jsou „přespolní kukačky.“

  • Hana Žáková, která žije v obci Nejdek (zastupitelka města KV a Karlovarského kraje)
  • Tomáš Trtek,  který, žije v obci  Jenišov (zastupitel města KV)
  • Andrea Ferklová, která žije v obci Otovice (zastupitelka města KV a Karlovarského kraje)
Dva z nich v obcích kde žijí ve volbách neuspěli a následně si změnili účelově adresy do Karlových Varů.

Nemocnice po vládě “Anopolitiků z Bude líp a ODS”

Student Skoták kriminalizován političkou Žákovou, bude radní rezignovat?

Primátorka má nejen v parcích svého člověka

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.