14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Sobotka dal jasně najevo, že trestně stíhaní, by neměli zastávat veřejné funkce

Karlovarské listy archiv

REKLAMA

„Lidé, kteří jsou trestně stíhaní, by neměli zastávat veřejné funkce. Až se situace vyjasní, určitě o tom budu s našimi regionálními funkcionáři mluvit,“ napsal Právu Sobotka.

ČSSD prý zaplatila za to, že v té době spolupracovala s ODS. Teď se ukazuje, že to byla velká politická chyba. Sobotka kauzu nepokládá za problém ČSSD, ale konkrétních lidí, kde musí rozhodnout soud.

Sobotka tak pojmenoval bývalou ústeckou hejtmanku a nynější šéfku ČSSD v Chomutově Janu Vaňhovou, bývalého ústeckého krajského předsedu Arno Fišera, dále  současného předsedu v Karlovarském kraji a starostu Chebu Navrátila a další krajské zastupitele Pánika, Čermáka a v minulosti Horkého.

Šéf ústecké krajské ČSSD Miroslav Andrt chce, aby Vaňhová a Fišera pozastavili členství v ČSSD. V Karlových Varech budou o kauze jednat až v pondělí.

Bývalý předseda ČSSD v Ústeckém kraji Arno Fišera již ukončil členství ve straně, jedná se na první reakci na Sobotkovu výzvu, aby politici sociální demokracie, kterých se týká vyšetřování policie kvůli dotačním podvodům v ROP Severozápad, odešli z funkcí i z ČSSD.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.