Sobotka dal jasně najevo, že trestně stíhaní, by neměli zastávat veřejné funkce

REKLAMA

„Lidé, kteří jsou trestně stíhaní, by neměli zastávat veřejné funkce. Až se situace vyjasní, určitě o tom budu s našimi regionálními funkcionáři mluvit,“ napsal Právu Sobotka.

ČSSD prý zaplatila za to, že v té době spolupracovala s ODS. Teď se ukazuje, že to byla velká politická chyba. Sobotka kauzu nepokládá za problém ČSSD, ale konkrétních lidí, kde musí rozhodnout soud.

Sobotka tak pojmenoval bývalou ústeckou hejtmanku a nynější šéfku ČSSD v Chomutově Janu Vaňhovou, bývalého ústeckého krajského předsedu Arno Fišera, dále  současného předsedu v Karlovarském kraji a starostu Chebu Navrátila a další krajské zastupitele Pánika, Čermáka a v minulosti Horkého.

Šéf ústecké krajské ČSSD Miroslav Andrt chce, aby Vaňhová a Fišera pozastavili členství v ČSSD. V Karlových Varech budou o kauze jednat až v pondělí.

Bývalý předseda ČSSD v Ústeckém kraji Arno Fišera již ukončil členství ve straně, jedná se na první reakci na Sobotkovu výzvu, aby politici sociální demokracie, kterých se týká vyšetřování policie kvůli dotačním podvodům v ROP Severozápad, odešli z funkcí i z ČSSD.