25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Opozice vyzvala Hamáčka k rezignaci

REKLAMA

Chtěl Hamáček v Moskvě vyměnit Vrbětice za milion Sputniků?

Vícepremiér Jan Hamáček (ČSSD) svolal před plánovaným odjezdem do Ruska schůzku, na které se měl politik zosnovat neskutečný plán, kdy chtěl vyměnit tragickou událost ve Vrběticích za milion vakcín Sputnik V i přes to, že v té chvíli Hamáček i účastníci schůzky už delší dobu věděli, že za dvěma výbuchy a dvěma mrtvými ve Vrběticích stojí ruská tajná služba. Tuto zprávu zveřejnil dnes server Seznamzpávy.cz.

Podle několika potvrzených zdrojů  se Hamáček rozhodl k velmi problematickému kroku.

Chtěl Rusku nabídnout dohodu, s obsahem: v Česku bude kauza potichu odložena, Rusové výměnou za to dodají milion dávek Sputniku V a ruský prezident Vladimír Putin se v Praze sejde s americkým protějškem Joe Bidenem.

Vicepremiér Hamáček si začal domlouvat schůzky s Rusy, kteří mají blízko k Vladimiru Putinovi a mohou takový „obchod“ pomoci vyjednat. Přes svého známého, bývalého předsedu slovenské národní rady Andreje Danka, který měl být dalším účastníkem avizované cesty do Ruska si měl  domluvit jednání s šéfem Státní dumy Vjačeslavem Volodinem.
Cestu, kde měl Hamáček zobchodovat české neštěstí se dvěma mrtvými za vakcínu z Ruska si rozmyslel až ve chvíli, kdy se dozvěděl, že  si ho Rusové na schůzce, kde s nimi bude obchodovat s největší pravděpodobností nahrají. Toho se měl ministr vnitra leknout, protože by mohl být později Rusy vydírán.
Později Hamáček s premiérem Babišem oznámili útok ve Vrběticích veřejnosti. Zde přišel Hamáček s tím, že celá věc kolem avizované cesty do Ruska byl krycí manévr, který měl před zveřejněním zmást ruskou stranu.

komentář:
Není to tak dlouho, co Jan Hamáček jmenoval svým náměstkem Michala Haška, který byl přichycen, jak v přímém přenosu opakovaně lže novinářům o schůzce s prezidentem, která měla být součástí přípravy na odstranění z politiky Bohuslava Sobotku, nazývané Lánský puč.
 
Lhaní politiků ČSSD voliči už opakovaně potrestali na komunální úrovni, V mnoha obcích a krajích už politici ČSSD vůbec nepůsobí. Kdo by očekával, že sociální demokraté budou vnímat celou zoufalou situaci se špetkou sebereflexe, nejspíš by se spletl.
 
Hamáček tak nejspíš zatloukl další hřebík do rakve ČSSD.
 
Voliči budou počínání svých volených zástupců nejen z ČSSD hodnotit už za několik měsíců ve volbách.   
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.