Pamflet hnutí ANO o mlčení jehňátek

REKLAMA

,,Výhradní  exkluzivita se v politice před podpisem koaliční smlouvy běžně neuzavírá. Celá věc se jeví spíš jako kdyby hnutí ANO své partnery vyhandlovalo a nakoupilo si je na koňském trhu a vzápětí zuřivě a hystericky zakazovalo komukoliv z politického spektra s poctivě nakoupenými politiky komunikovat.“

  • Kolik závazek mlčení jehňátek hnutí ANO stálo?
  • Čeho se hnutí ANO bojí?
  • Začal výprodej politiků?
  • Co je pravou příčinou rychlého zkrocení  výrazných osobností v kraji před podpisem koalice?
  • Jakou úlohu mají spřátelení oligarchové? 

Tvrdé obchodní praktiky  hnutí ANO v čele s panem Hurajčíkem, agresivita projevu hodná bezcharakterního a nemilosrdného obchodníka je novou normou politického vyjednávání nebo snad i nátlaku, na místo svobodného přístupu a komunikace k názorům všech politických subjektů, které prošly svobodnými volbami.

Hurajčík považuje za naprosto nehorázné pozvání primátora Kulhánka(KOA) určené pro vybrané zástupce partnerů na schůzku k projednání i jiné varianty koalice na rozšířeném půdorysu původního a funkčního modelu ve složení ČSSD, STAN s podporou KOA, KDU-ČSL a TOP 09 ODS, HNHRM a Piráti.  Hurajčíkova hysterie graduje ve svých názorech tvrzením, že ANO společně s ODS, HNHRM a Piráty podepsali výhradní spolupráci o společném postupu s tím, že nebudou jednat už s nikým samostatně. V překladu lze toto vysvětlit i koupeným náhubkem, který svým partnerům podpisem závazku již hbitě nasadili.

Tato slova jasně vystihují spíš praktiky koňského handlíře, který chce uchvátit kšeft doslova za každou cenu, aniž by ukázal, zdali jeho koně mají zdravé zuby. Právně nezávazné memorandum zakazuje svým partnerům hovořit samostatně s kýmkoli. Doufejme, že další ujednání neobsahuje závazky z minulosti, protože v hnutí ANO je zajímavá množina bývalých vyhořelých politiků z ODS a dokonce i KSČ. 

Podepsané memorandum ,,O mlčení jehňátek“ kritizují i další politici.

„Velmi slušně řečeno považuji podepsání memoranda o výlučné spolupráci na sestavování krajské vlády s ANO ze strany ODS a HNHRM (stále ještě partnerů končící krajské vlády) za velmi nekolegiální, a to nejen vzhledem k tomu, že ani „neměli koule“ nám to sdělit na přímo. Tváří se jak Mirek Dušín z Rychlých šípů, ale chovají se jako Bohouš z Bratrstva kočičí pracky. Smutné na tom je, že mě to bohužel nepřekvapuje, a taky si myslím, že se jim tenhle krok velmi brzy vymstí,“ uvedl pro deník.cz Petr Zahradníček (TOP09)

Svoboda projevu je ústavou naší země zaručena všem občanům, kteří ovšem dobrovolně nepodepsali za zády svých všech nezávazný pamflet o ,,Mlčení jehňátek.“