13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Arogance Kulhánkovi vlády, plomba na KV aréně

karlovarské listy

REKLAMA

Kulhánkova vláda vedena hnutím KOA v minulých čtyřech letech kritizovala na co si jen vzpomněla, dnes čelí fakticky problémům na jejichž konci může být škoda za nejen prosouzené peníze, které padaly na účty pražských právníků, ale i další peníze, které požadují firmy za garanční opravy a náhradu škody.

Nejen, že město čelí sérii  soudních žalob, které zejména inicioval primátor Kulhánek, ale navíc  prohrálo opět pod vedením staronového primátora další dva spory. Aby toho nebylo málo, nyní přišla další rána v podobě plomby na KV Arenu od finančního úřadu Karlovarského kraje.

Finanční úřad z důvodu nevrácení státní dotace majetek zablokoval a na halu uvalil zástavní právo. Městu bylo už dříve nařízeno vrátit do státního rozpočtu státní dotaci čerpanou na stavbu KV Areny ve výši 156 milionů.

Finanční úřad koná z úřední povinnosti a zajišťuje tak svou budoucí pohledávku za městem. KV Areny. Toto vše má na svědomí koalice pod vedením Kulhánka, který již vede město Karlovy Vary druhé volební období a nyní po vyčerpané městské pokladně již má finanční prostředky s bídou na provoz města, které se bude muset s největší pravděpodobností  za prohrané spory zadlužit.

Karlovy Vary pod vedením Kuhlánka si totiž se žalobami na halu téměř vylámaly zuby. Soud městu za halu nepřiřkl náhradu za více než pět set milionů za nezákonné obohacení firem Syner, Baustav a Metrostav, které halu za miliardu a sto milionů postavily, a také zamítl žalobu na určení vlastníka haly. Firmy si dnes nárokují náhradu způsobené škody celkem okolo 78 milionů korun. Město nesmí s majetkem nijak nakládat.

Opoziční kluby zastupitelů se chystají 24.3.2015 na zastupitelstvo města, kde bude primátor Kulhánek čelit nejen jejich kritice, ale dojde možná i na návrh na jeho odvolání.

 

Názor občana  :

Žaloba se dávala za vlády Ulhánka s velkou pompou, no a teď je to s velkou pompou průser jako Brno. Ale co, lidé si ho zvolí znovu, vždyť je schopný, tak co. Schopný všeho…

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.