22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Rekonstrukce terminálu u Tržnice za 30 milionů korun

Celá investice gesčně přísluší trestně obviněnému náměstskovi Petru Bursíkovi (ODS). Investiční objem činí 30 milionů korun i s DPH, na který město čerpá dotaci.
V Karlových Varech pokračuje rekonstrukce terminálu u Tržnice, která podle původních plánů měla veřejné rozpočty zkrátit o 20. miliónů korun.
Po předchozích dvou nesplněných termínech a prodloužení celého díla, konečně naslala už třetí a poslední etapa. K vůli poslední etapě bylo nutné dočasně přestěhovat zastávky do ulice Zeyerova. Třetí etapa má skončit 15. května a následně po dlouhé peripetii se vše vrátí nejspíš do starých kolejí, jako tomu bylo za socialismu.

Komplikace v dopravě způsobují především neinformovaní řidiči, kteří  neví o současné situaci  a snaží se přes Tržnici projet jako dříve.

Dlažby nebudou. Asfaltem se vyplní dokonce i parčík před Městskou tržnicí, kde místo jedné pěšiny vznikly dvě nové symetrické cestičky, nikoli s dlažbou,  jak tomu bylo dříve, ale opět s asfaltovým povrchem, který bude v létě pro chodce jednou rozpálenou výhní.

Celá investice gesčně přísluší trestně obviněnému náměstskovi Petru Bursíkovi (ODS), kterého policie stíhá od roku 2019 v korupční kauze.  Investiční objem činí 30 milionů korun i s DPH, na který město čerpá dotaci.

V poslední etapě budou předělány podklady vozovky. Cestující čekající na autobusy dobře ví jak zde profukuje, ale nové zastávky se závětřím zde nebudou. Přístřešky osazené z dob socialismu se pouze opraví a budou po výměně krytin sloužit dál.


Napsali jinde

Podle detektivů Bursík  jako soukromá osoba za přidělení dotace pro sportovní akci poslal peníze firmě ovládané Alešem Pangrácem, bývalým manažerem CzechTourismu.

„Výše zadokumentovaných úplatků podle našich závěrů činí 3,5 milionu korun,“ informuje mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Podle některých detektivů nemusí být výše zadokumentovaných úplatků konečná, v současnosti probíhá další šetření na bankovních účtech a výslechy jednotlivých svědků.

zdroj: ČT  , fotololáž KVL/FB

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.