Pergola na koupališti Rolava bude zachráněna

REKLAMA

Karlovy Vary – Minulý týden v úterý na zastupitelstvu města bylo veřejně probíráno bourání  pergoly na koupališti Rolava, kterou údajně podle zastupitele Fujdiara z hnutí Ocojimjde nelze rozebrat a musí být zbourána, aby na jejím místě mohla vzniknout restaurace za údajně šest až sedm miliónů korun. Celoroční provoz této investice obhajoval  zastupitel a „odborník na restaurační provozy“ Petr Bursík (ODS) a  sám si okomentoval úžasné zimní lyžování  na běžkách a pití čaje v restauraci za milióny. Ale v restauraci se lidi z prodeje čaje pět měsíců za zimní období podle dotazovaných provozovatelů restaurací a bufetů ani omylem neuživí.

Celá debata se vedla z důvodu podané petice asi 400 občany, kteří si stěžovali na zbourání pergoly, která celý rok slouží zdarma jako úkryt návštěvníků před deštěm i letním sluncem a dokonce v ní každý rok koncertuje (koncertoval) Karlovarský symfonický orchestr.

Korunu tomu ale dali politici z hnutí KOA kteří se vyjádřili na svém populistickém webu, kde si vychvalovali projekt svých kamarádů a spolustraníků, kterým jim přihráli jak jinak, než opět bez výběrového řízení. ,,A navíc: stávající pergola najde ještě své uplatnění v letním dětském táboře Studánka u Aše provozovaného DDM Karlovy Vary,“ napsal na webu hnutí KOA neznámý autor. Politici z hnutí KOA, ale už asi  zapomněli na to, že pergola se postavila za jejich „transparentní vlády“ a město za ni zaplatilo v roce 2011 nehorázných 400 tisíc korun.  

To zvedlo ze židle prvního náměstka Čestmíra Bruštíka, který realizuje stavbu restaurace.

,,Vážení občané, není mi lhostejný osud pergoly na Rolavě, a proto jsem na ZM Karlovy Vary, které se konalo 4.9. pozastavil její demolici na základě petice, která dorazila s tím, že RM má 11.9. rozhodnout, jak dál nakládat s pergolou. V pondělí 10.9. jsem jednal s náměstkem pro majetek Michalem Riškem a vedoucím odboru jak pergolu zachovat na Rolavě a ne jí stěhovat do Aše. Po dohodě jsme došli k závěru, že pergolu budeme demontovat a v součinnosti s lázeňskými lesy jí přemístíme na jiné místo určené správcem areálu Rolava a lázeňské lesy jí opraví a pergola dál bude sloužit veřejnosti. Celá tato transakce by se měla vejít do celkové částky 60 tisíc korun s tím, že lidé budou mít nadále možnost využívat stávající pergolu jako dříve. Je to jedna z nejlepších variant jak zachovat na Rolavě život a zázemí pro občany města Karlovy Vary. Demontáž pergoly začne v úterý 11.9. a bude uložena na Rolavě. Na základě toho lázeňské lesy začnou připravovat vytipované místo k tomu, aby do konce září byla opět pergola na Rolavě v provozu. Doufám, že budete spokojeni s tím, že pergola bude opět na Rolavě sloužit veřejnosti,“ uvedl  Bruštík na svém facebookovém profilu.

Kdo by si myslel, že šest miliónů korun za restauraci je konečná částka, tak se hluboce mýlí, protože se jedná jen o holé zdi, kde bude chybět vnitřní vybavení a cca další jeden milión. Ale o tom si na populistickém webu hnutí KOA nepřečtete vůbec nic, už jen proto, že vše z bezpečné vzdálenosti diriguje primátor Kulhánek, který na veřejnosti stáří jakoby neuměl do pěti počítat. 

Zde asi opět politici z KOA utrpěli opakovanou ztrátou paměti a možná nebyli sami.

[carousel_slide id=’9109′]