25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Nová karlovarská díra spolkla přes 30 miliónů

Nová díra v režii politiků za kinem čas dokonána. Po osmi létech se do Karlových Varů vrátil zpět větší důraz na stavební zakázky v oblasti investic. A ty má na starosti ten pravý odborník, policií trestně obviněný náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).
REKLAMA

Megadíra v režii politiků za kinem čas dokončena.

Z původních 3. miliónů politici udělali díru za 30. miliónů.

Po osmi létech se do Karlových Varů vrátil zpět větší důraz na stavební zakázky v oblasti investic. A ty má na starosti ten pravý odborník, policií trestně obviněný náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).

Za tím, co předchůdce současného náměstka na mnoha investicích často ušetřil, a za ušetřené peníze navíc opravoval chodníky a řešil drobné havárie, současný náměstek Bursík (ODS) jako stavební odborník řeší jednu zakázku za druhou, které se městu ale naopak prodražují i proti původním rozpočtům, kde se záhadně objevují více práce a peníze se z městské pokladny sypou v nebývalých částkách.

Podle všeho peníze původně šly z rozpočtu majetku města, který spravuje náměstek Josef Kopfstein (KARLOVARÁCI / dříve dlouholetý člen ODS). Původně měla sanace svahu nad karlovarským kinem Čas stát přibližně 3 miliony korun a  byla zadána bez transparentního výběrového řízení v režimu zakázky do 6 miliónů. Mělo se jednat o malou stavební zakázku, kde se vůbec neměla objevit těžká technika. Ale nakonec se náklady postupně vyšplhaly na více než desetinásobek, a to na rekordních 27 milionů bez DPH. Po práci těžkých strojů se svah zabezpečil za pomocí gabionových zdí. Politici platili penězi občanů města, za vydatné pomoci argumentů, proč platit více a více, ale o šetření ani jediné slovíčko, jak bývá u politiků ODS v Karlových Varech zvykem už tradičně.

Utrácení za kosmetickou úpravu svahu přerostlo v díru, kde zmizely další a další milióny z kapes občanů Karlových Varů. Na nové investice si politici na vrub občanů města zřídili rámcový úvěr ve výši 800 miliónů korun, který budou občané města splácet minimálně do roku 2035.


komentář KVL

Ale žádný potlesk, že by se další „megadíra“ z dílny místních politiků občanům města nelíbila?

Kdyby politici hospodařili se svými penězi, nejspíš by si takový luxus při placení dopřát nemohli.

ŽE BY POLITICI Z ODS V RŮZDNÝCH KABÁTECH OVLÁDLI OPĚT KARLOVY VARY?-Zastupitelé říkají, že chybí část peněz z prodeje školky

-Opozici vadí v Nadaci města Linhart z ODS, prý vyváděl městské peníze z tržiště

-7. září začíná soud ROP Severozápad

-Náměstek Bursík z ODS je stále obviněn z trestného činu

-Seriál – Kauzy ODS


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.