30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Poslanec Václav Klaus mladší vyhozen z ODS

KVListy_archiv

REKLAMA

Vyhozen pro názory. Svoboda projevu se v ODS asi moc nenosí.

Václav Klaus mladší není členem ODS a to s okamžitou platností. Výkonná rada strany mu zrušila členství.

Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího. Po dnešním zasedání výkonné rady to oznámil předseda partaje s pochmurnou minulostí Petr Fiala. Klaus se z ODS  už déle názorově rozchází. Na zasedání výkonné rady ho špičky ODS nepozvaly, pěkně ho „občanští demokraté „odpálili bez jeho možnosti se k věci vyjádřit.

Sněmovní frakce ODS se už ve středu distancovala od Klausových slov z předchozího dne, kdy přirovnal schvalování zákonů daných unijními předpisy k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů.

Klause mladšího dříve vykázali jeho soukmenovci z  poslaneckého klubu, Klaus ale výzvu nevyslyšel.

Za své výroky už loni dostal Klaus mladší při jednání sněmovní frakce ODS od Fialy symbolickou „žlutou kartu.“ Podle všeho si šíbři z ODS vše odůvodnili několika případy, kdy Klaus svým počínáním poškodil opakovaně ODS.

Ve srovnání s mnoha trestně stíhanými kmotry ODS, kteří byli obvinění orgány činnými v trestním řízení  a setrvávali v ODS bez povšimnutí stranických šéfů se Klausovo vyhození z partaje těžko dá srovnat.

Klaus mladší se může ještě odvolat. Pak by o jeho odvolání rozhodovala rozhodčí komise. Podle platného jednacího řádu, který byl přijat v roce 1993, může být členem klubu ODS pouze člen ODS. Pokud někomu zaniklo členství v ODS, automaticky mu zaniká členství i v poslaneckém klubu.

„Už mě vyloučili, už je to jiná strana, než jsem já.“ Václav Klaus mladší nepředpokládá, že by se proti vyloučení z ODS ještě odvolával. Chystá založení jiné strany? „Zatím bez komentáře.“

Že by konečně slušná pravicová strana, bez kmotrů?

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.