14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Post hlavního architekta je podle opozice trafika

kvlisty, mmkv

REKLAMA

Většina opozičních zastupitelů záměr zřídit další příspěvkovou organizaci kritizovala. Kancelář hlavního architekta je prý trafika, megalomanie a vyhozené peníze.

V podmínkách výběrového řízení, které na tento post vypsalo, nepožaduje, aby se soutěže zúčastnili pouze architekti a urbanisté.
„Chceme to zrušit, je to nesmysl, což pravidla výběrového řízení jenom dokazují,“ vztekal se známý rebelant zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA).

„Město hlavního architekta má. Nastavte pravidla a pracujte s ním. Toto je jen váš způsob politického intrikování,“ nedal se Jiří Kotek.

„Máte to pro někoho připravené? Jinak byste v podmínkách soutěže striktně trvali na architektovi,“ vmetl zastupitel Jaroslav Fujdiar (O co jim jde?!  Podle zastupitele Otmara Homolky (O co jim jde?!) je zbytečné tuto příspěvkovou organizaci zakládat.

Opozičníkům aktivně oponoval jen primátor Petr Kulhánek (hnutí KOSA) slovy, že soutěž nechalo město otevřenější kvůli tomu, aby z účasti nevyloučilo odborníky, kteří jsou vzděláni jinde než v České republice.

Pokud zastupitelé vše dokončí, budou Karlovy Vary po Praze a Brně třetím městem, které podobnou instituci zřizuje. Na zřízení této kanceláře vyčlenily radní 300 tisíc korun.

.

.

 

Z nedávné historie: 13.12.2011 Událost z minulé karlovarské koalice…

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.