První kolo lákání na koblihy nedopadlo, Babiš si stěžuje

REKLAMA

Andrej Babiš má za sebou první kolo vyjednávání o vládu . Mnoho politiků hovoří o aroganci a pokoutném vyjednávání  bez toho, aby nastolil jasné transparentní vyjednávání včetně prosazování programových priorit.

,,To co zkouší Andrej Babiš, to je nedůstojné, ” řekl Kupka z ODS pro Seznam.cz.

Po dlouhých a vulgárních urážkách během čtyř let vládnutí ani jeden z jeho koaličních parterů nemá o sprostého Babiše zájem. Krom SPD Tomia Okamury, který se na vládu třese se v prvním týdnu nikdo na lákání Babišovo koblih zatím veřejně nepřihlásil.

Ale Babiš se chová dál jako diktátor, do médií si stěžuje, že s ním nikdo vládu udělat nechce a tak si bude chtít udělat vlastní menšinovou vládu.

Jasné a demokratické hodnoty se ale z jednání Babiše nedají vyčíst, spíš je zde cítit nekompromisní diktát, který nechce moc diskutovat, ale hledá dalšího vazala, který mu jen umožní klidně dělat si co chce.

Prezident Zeman už dobře ví kolik hlasů ve volbách Babiš získal a jde mu na ruku. Pověří Babiše i po druhé, kdy by mu vláda na první pokus nevyšla. Doposud si tím žádný vítěz voleb nebyl tak jistý jako Babiš. Asi Zemana okouzlil Babiš natolik, že mu dává bianko šek už ve chvíli, kdy ho ještě ani nepotřebuje.

Nezodpovězenou otázkou je také opětovné vydání Faltínka  a Babiše  na žádost Policie ČR za podezření z podvodu, který podle jejich slov organizovaně neudělali. Všichni Češi také netrpělivě očekávají zprávu  od úřadu na kontrolu evropských dotací OLAF, aby bylo jasné, že Babiš je poctivý a slušný člověk, kterému všichni nespravedlivě ubližují.

Možná až bude na ministerstvu vnitra Babiš§v ministr, všechno se kolem Čapího hnízda rychle vyřeší a policie se bude řídit jako firma a bude líp. Ale začali zlobit i na Slovensku, tamní úřady opět  otevřely Babišovu účast v STB. To, že byl Babiš i aktivní komunista doposud zatím veřejně nepopíral.