Radní Karlových Varů Bouška rezignoval kvůli tlaku na úspory v orchestru

REKLAMA

Karlovarský radní Pavel Bouška (Karlovaráci) rezignoval. Důvodem jeho odchodu je tlak na úspory v Karlovarském symfonickém orchestru (KSO), který měl jako radní na starosti.

V pondělí 2. prosince se vzdal nejen místa v radě, ale i všech funkcí souvisejících s kulturou, na starosti měl například také městskou galerii a městské divadlo. „K tomuto rozhodnutí mne dovedl vnitřní rozpor mezi mojí představou o fungování Karlovarského symfonického orchestru, který čeká, bude-li zachován ve stávající kvalitě, velkolepá budoucnost, na druhé straně však stojícími finančními možnostmi města Karlovy Vary,“ uvedl Bouška. Jak řekl, dospěl k závěru, že se nemůže dál účastnit rozporů typu „máme málo muziky za hodně peněz.“

Karlovarský orchestr dostal letos od města na provoz 31,96 milionu korun, o 2,64 milionu méně než v roce 2018. Přitom rostly platy v oblasti kultury. V listopadu pak ředitel KSO Petr Polívka požádal město o dofinancování ve výši 4,3 milionu korun. O tom rada zatím nerozhodla.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) rezignaci radního Boušky potvrdila a uvedla, že jeho náhrada je na hnutí Karlovaráci, které je ve městě součástí koalice spolu s ANO a ODS.

Předseda Karlovaráků Josef März dnes řekl, že hnutí už má jasno, kdo Boušku v městské radě nahradí. Návrh ale musí absolvovat formální schválení členy Karlovaráků. Jasno by mělo být nejpozději do konce týdne.

autor : Naďa Krásná | zdroj: ČTK