22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Radní se převléká za krále, práce moc králi neodpovídá

KVListy

REKLAMA

Trapná komedie, nebo pečlivě promyšlená předvolební kampaň za městské peníze?

Náměstek primátora Kulhánka, Klsák (oba KOA) si hraje na Karla IV. Přinejmenším excentrická jsou vystoupení náměstka Klsáka na veřejnosti. Už nákup královské koruny za třicet tisíc korun předpovídal, že se asi na karlovarské radnici někdo zbláznil, ale dnes už je jasné, že od samého počátku se Klsák připravoval na svůj královský comeback. Celý víkend Klsák běhal po Karlových Varech převlečený za Karla IV. a se vším všudy exhiboval, kde se dalo. Vše koupil za městské peníze a dnes už je každému jasné i proč.

Stejný náměstek Klsák však vůbec nezvládá své povinnosti k městu, stížnosti a dluhy v hospodaření v Karlovarském symfonickém orchestru, které zanechal bývalý ředitel Kaňka, daleko přes milion korun. Dále stížnosti na školku v Sedleci. A aby toho nebylo málo, stížnosti dvou třetin pedagogů na škole J.A.Komenského, které gradovaly na zastupitelstvu města.

I tím se může Klsák v převleku za Karla IV. chlubit, ale všechno bude asi jinak.

Za problémy a kauzami opředeného Klsáka, všechny jeho postupně rozhořené požáry řeší potichu primátor Kulhánek, který se snaží všechno zametat pod koberec, ale jedna kauza střídá druhou a spíš se vše dále stupňuje. I přes to, že Kulhánek s Klsákem stále tvrdí, že je vše v pořádku a malé chyby řeší, vážné problémy přitom bagatelizují. Stále více vyplouvají na veřejnost nová, další a závažnější fakta. Za pět let vlády hnutí KOA se hodně změnilo, nadšení vystřídaly povinnosti a práce, ale raději se létá za oceán pod zástěrkou pracovních cest, vykonaných samozřejmě ku prospěchu občanů města.    Koalice mlčí a vše se opět asi zahraje do ztracena. Klsák při tom již nemá ani odbor sociální, zůstala mu jen kultura a školství a ani to málo asi jak vidno nezvládá.

Možná už kandidáti do krajských voleb z hnutí KOA zahájili svou předvolební kampaň. Ovšem není jasné, zdali voliči budou ochotni odevzdat své hlasy kašpárkům v převlecích Karla IV., nebo se vrátí nohama na zem a uvědomí si, že každé divadélko jednoho dne skončí a pak přijde realita a ta věru příliš veselá není. Každá legrace něco stojí i oslavy Karla IV. se jeví jako finančně extrémně přehnané. Budou asi historicky nejdražší.  

Je vidět kdo a čemu dává přednost, na čem komu skutečně záleží a za jakou cenu a čí peníze se ve skutečnosti ovlivňuje veřejnost.

autor : Karel Holubec

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.