S ODS se nedá spolupracovat, říkal před volbami Jindřich Čermák z O co jim jde

REKLAMA

S ODS se nedá spolupracovat, říkal před volbami Jindřich Čermák z O co jim jde, aneb bod zlomu po kterém jsme opustili   Kulhánkovu koalici

Jedním z klíčových bodů programu roku 2010 bylo jasné vymezení se vůči tehdejší velké koalici ODS-ČSSD. V okamžiku, kdy se po odvolání tehdejšího náměstka Kotka dostalo město do politické krize, se začalo hovořit o přizvání ODS do vedení města. My a část zastupitelů z Kotkovy strany Alternativa jsme se snažili nalézt kompromisní řešení, nabídli jsme společně i funkční řešení bez ODS. Bohužel, Kulhánkova KOA i TOP 09 se nechtěla opírat o velmi těsnou většinu a raději si k vládnutí přivzala zpět ODS, která se snaží tvářit jako nová a čistá.

V tento okamžik jsme byli postaveni před rozhodnutí, zda do koalice jít či nejít. Mohli jsme třeba nějaké věci ovlivnit, na druhou stranu bychom byli vždy v zásadních věcech přehlasováni a hráli roli známého pátého kola u vozu. A co by bylo nejhorší, před voliči bychom vypadali jako parta idiotů, co kategoricky odmítá ODS a pak s nimi jde do koalice sdělil Čermák Parlamentním listům.

Kulhánek podle slov Jindřicha Čermáka fakticky upřednostnil křeslo primátora doslova za každou cenu i za to, že přestal být věrný svým politickým ideálům a to boji proti klientelismu, korupci jenž KV aréna bez pochyby je.

Fakt : Kulhánek se prostě spojil s ODS, která má na krku proslulou karlovarskou losovačku .