Turistika od Globusu do Staré Role

REKLAMA

Dne 14. března 2024 měly tentokrát sraz turistky u obchodního domu Globus.

Sraz byl tradičně u tržnice v půl desáté se sešlo šest turistek. Nastoupily do autobusu jedničky, která jim přijela před desátou hodinou. Cestou přistupovaly na dvou zastávkách další turistky. Na konečné u Globusu se všechny sešly a bylo jich celkem šestnáct.

Vydaly se kolem kompostárny obcí Jenišov. Šly asi kilometr po chodníku podél hlavní silnice, až došly k místu, kde přešly silnici a pokračovaly ulicemi pojmenovanými názvy květin. Jako například ulice Kopretinová, Jetelová nebo Pampelišková, kterou se vydaly.

Po pár metrech došly k prvnímu odpočívadlu, u kterého se nasvačily a pak pokračovaly dál lesní cestou. Blízko starého soukromého Počerenského mlýna turistky překvapil doručovatel jídla Word, který jel po lesní cestě na jednokolovém vozítku nazývaném King Song.

Toto jednokolové vozítko jezdí 70 km/h. Díky kapacitou baterii 2200 Wh King Song dosáhne až sto dvacet kilometru na jedno nabití.

Zastavily se u soukromého mlýna, kde vyprávěla vedoucí turistiky Eva, že když šly asi před třemi roky kolem, tak jim majitel otevřel a pozval je dál. Vyprávěl jim, jak si v malé vodní elektrárně vyrábí elektřinu pro svoji ženu, která vytváří keramické výrobky.

Dále pokračovaly přes viadukt kolem pobočky Karlovarské vodárny a kanalizace, až došly do Staré Role, kde pět turistek se s nimi rozloučilo a ostatní šly tradičně na poslední tečku toho dne, a to na kafíčko se zákuskem do vyhlášené cukrárny Ondra. Po odpočinku se rozloučily a odjely každá domů.