22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Sociální demokraté přerušili kvůli kauze ROP členství ve straně, další aktéři již v ODS nejsou

Karlovarské listy

REKLAMA

Bez politické příslušnosti jsou po zasedání Krajského výkonného výboru ČSSD všichni aktéři kauzy ROP Severozápad. Po zasedání  krajského stranického orgánu to uvedla v pondělí nově zvolená krajská statutární místopředsedkyně Markéta Wernerová (ČSSD).

Apel předsedy Bohuslava Sobotky pro všechny zapletené do aféry s údajně zmanipulovanými projekty ROP Severozápad, který doporučil rezignovat na funkce byl naplněn . Dobrovolně v pondělí pozastavili členství bývalí náměstci hejtmana Jakub Pánik a Miloslav Čermák, další byl Petr Navrátil. V regionu se vedle nové místopředsedkyně budou na práci podílet ještě čtyři další místopředsedové.

Vrchní státní zastupitelství v souvislosti s kauzou ROP Severozápad obvinilo přes dvě desítky lidí z Ústeckého a Karlovarského kraje. Ve vazbě nakonec skončil pouze podnikatel, bývalý vlivný člen ODS  Daniel Ježek. Jednáním všech aktérů měla vzniknout škoda, kterou policie vyčíslila na téměř 14 miliard korun z celkových 19,5 miliard.

Dalšími aktéry celé kauzy jsou v minulosti odsouzený kmotr ODS Alexandr Novák a Patrik Oulický, vlivný politik a podnikatel v Ústeckém kraji, který před časem také ukončil své členství v ODS.

V Karlovarském kraji vítězné hutní ANO se třinácti mandáty  uzavřelo koaliční smlouvu s  Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí (HNHRM) se třemi křesly, ODS se čtyřmi mandáty, Piráty se třemi křesly a Stranou práv občanů s jedním mandátem. Například v  HNHRM je bývalý člen ODS, dosud stíhaný policií Dalibor Blažek i v hnutí ANO je několik bývalých členů ODS v čele s nově zvolenou hejtmankou Janou Vildumetzovou, bývalou starostkou Horního Slavkova, zvolenou právě za ODS, jejíž dlouholetou členkou byla. Návrat politiků i podnikatelů z ODS/ANO se tak opět vrací do Karlovarského kraje po osmi letech v podobě dalších politických subjektů, kde bývalí politici z ODS zakotvili a nyní působí pod novými značkami, politickými firmami a novými nadějemi pro voliče, třeba i pod heslem ,,Bude líp.“

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.