Srdce Vřídelní kolonády dostane bypass

REKLAMA

Karlovy Vary – Vřídelní kolonádu čeká unikátní operace. Náročný zákrok zakončí baypass, který bude vytvořen na povrchu.

Všechna technologie jež stojí za životem karlovarské vřídelní atrakce včetně léčivých pramenů závisí na jediném operatérovi, který celou operaci zahájí, ale především dokončí a snad střihne i tu pásku se šťastným koncem, kdy se vše nakládá do útulných konterinerů..

„V nich bude vše, co je dnes pod zemí, aby fungovalo Vřídlo, pítka a do hotelů šla vřídelní voda,“ vysvětlil náměstek a hlavní operatér Čestmír Bruštík (nez.).

Druhá etapa hlášeného havarijního stavu  vnitřností Vřídelní kolonády stále přístupné pro veřejnost čeká dokončení výběrového řízení na zhotovitele, který přesně podle naordinovaných parametrů zvolí tu nejlepší léčbu v četně samotného zákroku a termínu dokončení, aby se pacient po všem mohl těšit opět dobrému zdraví. A co víc, dokonce snad, aby omládl.

Aby těch doktorů nebylo málo a vše proběhlo bezpečně z městských si zaplatí  tým i dalšího  pomocníka.  Vše proběhne bez problémů,  aby nikdo soutěž nemohl zpochybnit, bude na zakázku dohlížet advokátní kancelář.

Přesun technologie by měl být dokončen do zahájení příští lázeňské sezony.

„Jde o velkou zakázku, ale nikoho přímo poptávat nebudeme. Na trhu není tolik společností, které by tuto operaci zvládly, proto pokud se do výběrového řízení přihlásí jen jeden zájemce, můžeme po vyhodnocení vzít i jeho,“ vysvětlil náměstek Bruštík.

Na druhou etapu opravy havarijního stavu volně přístupné Vřídelní kolonády má město vyčleněno 22 milionů a tak celá pečlivě připravená operace může začít. První etapa – vymístění výtrysku Vřídla už je hotova a řádně zaplacena, tak může jízda pokračovat další a náročnější operací.

Podle již osmým rokem vládnoucího  primátora Kulhánka z politického hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA) se podobná operace v Čechách zřejmě ještě nikdy neuskutečnila. Zatím asi skutečně něco takového nikoho ještě nikdy ani nenapadlo. Až do dnešní doby.

A to teprve po záchranné operaci srdce bude plánována oprava těla za další desítky možná stovky miliónů z pokladny města. Dlouhodobého léčení z rozpočtu města budou dál pokračovat odborníci na slovo vzatí. Už dnes je jasné že mimotělní oběh bude stát další peníze a pak se bude muset vše zase  vrátit do útrob už možná nové Vřídelní kolonády. 

V Karlových Varech se dlouhodobě léčí následující městské budovy : Císařské lázně, hotel Thermal s bazénem, Alžbětiny lázně, ubytovna Drahomíra, kino ve Staré Roli či Hřbitovní správa v Drahovicích. Některé už prošli pod dozorem odborného personálu a našich politiků opakovaně klinickou smrtí.

Z některých se však  pomalu s typickým pokulháváním, stávají otřesné pomníky.  

A život,… jde dál.