Taxikáři ve Varech budou za štafly platit desetikorun za den

REKLAMA

Rada města došla k závěru, že deset korun za den je pro taxikáře normální cena, není to málo, ani moc, když se člověk podívá, kolik stojí ve městě parkování na hodinu,“ oznámil primátorův náměstek Bruštík (ANO).

Zda se poplatek a jeho zavedení uvede jako správný krok dosud nikdo neví, spekuluje se o tom že poplatek budou využívat tak pouze dvě třetiny taxikářů ve Varech, co to však radnici přinese, krom pár drobných do schodkového rozpočtu se teprve asi uvidí. V minulosti v taxislužbě bylo mnoho sporů právě o to kdo bude moct místa provozovat.

Tento krok je poprvé zavedení přímého zpoplatnění parkovacích míst pro taxikáře. Reakce v současné době kro několika budou zřejmě následovat. Zástupci lázeňských taxislužeb by však byli rádi, kdyby se s nimi vedení města o poplatku ještě poradilo. Nadšeni z něj nejsou. „Každý půlrok vyjedou s něčím novým,“ povzdechl si Martin Jícha z Taxicechu Karlovy Vary.

Kdo a jak bude provádět kontrolu zatím není jasné, když rada nic nevymyslí, jako v obvyklých případech tuto nepříjemnou službu svěří strážníkům Městské policie, kteří budou čelit střetům, zejména u neplatičů nového poplatku

Město Karlovy Vary k dnešnímu dni provozuje a udržuje  okolo dvaceti stanovišť, která jsou vyhrazena taxikářům.