25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika na Geothovou vyhlídku

REKLAMA

Dne 16.7.2020 se sešlo na tržnici 24 turistů, kteří nastoupili na osmičku a jeli směr Hůrky. Na Vyhlídce nastoupila dvacátá pátá turistka a hnedle se zaplnil celý autobus. Dvacet senioru a pět juniorů vystoupili na Hůrkách a dali se směrem na Goeothovu vyhlídku.

Dnes je místo vyhledávané především lázeňskými hosty, ale i pro místní by mohl být tento cíl výletem klidně na celý den. 

Stavbu nechala postavit belgická princezna Stefanie manželka Rakouského korunního prince Rudolfa Habsburského, který byl v Karlových Varech na léčení a místo si zalíbil. V poslední létech byla Goethova vyhlídka uzavřena. Minulé vedení města ji nechalo opravit a opět zpřístupnilo veřejnosti. Dnes vyhlídku nespravují úředníci města, ale Správa lázeňských lesů, která ji dostala do správy, stejně jako sv.Linharta, kde je pěkný lanový park pro děti a dospělé.  

Některé seniorky vyšly přes sto schodů na vyhlídku aby se mohli podívat na krajinu z výšky třiceti čtyř metrů. Trochu pršelo tak, že byla mlha. Pak si dali kafe a ještě se šly podívat na výstavu obrazů, který tam vystavoval fotograf Ing. Stanislav Wieser, nedávno 27.6.2020 měl vernisáž na Linhartu. Po prohlídce se turistky vydali skřítkovou pohádkovou cestou. Na každém asi půl metrů je skřítek s popiskem, jak se jmenuje a co vyznačuje.  Je to hlavně atrakce pro děti a zajímavá prohlídka pro dospělé. Mezi tím děti našli pár hub pro babičku, která jim udělá určitě smaženičku a nebo bramborovou polévku. Turistky procházkou došly ke třem křížům. Tam je altánek a od něj krásný pohled na Karlovarské lázeňské město.

Traduje se, že ty tři kříže byli postaveny na počest tří bratrů, kteří stavěli lanovou dráhu a nedostavěli ji, protože spáchali sebevraždu, kvůli velkým dluhům.  Od hlavní silnice Panorámy po stráni nahoru i dolů do lázeňské zóny jsou vidět pozůstatky lanové dráhy.

Od tří křížů  turistky šly a v půlce se rozešly na každou stranu jedni šly směrem k Slavoji a druzí směr Panoráma, kde nastoupily na autobus a rozjely se ke svým domovům.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.