22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zpráva od nejvyššího žalobce: Čapí hnízdo zatajilo podstatnou věc o Agrofertu

REKLAMA

Čapímu hnízdu ručil za půjčku 386 milionů Babišův Agrofert. Ale dotačním úředníkům to v roce 2008 farma nepřiznala. Obávala se, že by jinak nedostala evropské peníze pro malé podniky?

Psalo se září roku 2008 a společnost Farma Čapí hnízdo žádala o 50 milionů evropských dotací – na dnes proslulý projekt kongresového a hotelového centra nedaleko Prahy.

Kvůli téhle dotaci hrozí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) soud a až osm let vězení.

Středočeský dotační úřad tehdy chtěl po Čapím hnízdu doložit, jak bude skoro půlmiliardový záměr financovaný. Aby se nestalo, že jeho investorům dojdou peníze a podpora určená malým a středním podnikům přijde vniveč.

Farma sice po urgenci poskytla úředníkům úvěrovou část smlouvy dokládající, že si pomůže penězi od banky. Ale chyběla důležitá část, že za úvěr ve výši 360 milionů ručí bohatá společnost Agrofert patřící právě Andreji Babišovi.

Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana – jak ukazuje písemné rozhodnutí ze začátku prosince o znovuobnovení Babišova stíhání – je to jedna z důležitých indicií, že se dnešní premiér mohl podílet na dotačním podvodu.

pokračovat ve čtení…

zdroj:www.seznamzpravy.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.