Vřídlo začalo tryskat přesně podle plánu

REKLAMA

Dnes v přesně v patnáct hodin dal první náměstek primátora Čestmír Bruštík (NEZ) pokyn ke spuštění venkovního vývěru vřídelního pramene. Před Vřídelní kolonádou nastalo ticho, ale vzápětí  již tryskou uprostřed mísy začala prýštit voda. Zprvu se zdálo, jako by voda nebyla teplá, ale za několik vteřin se již přidalo známé pukání, které způsobuje oxid uhličitý a pára uvolňující se z vřídelní teplé vody.

,,Celá akce byla časově velice náročná, technologicky je nový vývěr vřídla připraven, krom malých dokončovacích prací už nemá nic podstatného vliv  na provozování nové venkovní karlovarské atrakce, začala tak nová etapa, která bude v budoucnu měnit celou kompozici kolonády a před kolonádních prostor ” řekl náměstek Bruštík.

Na spuštění Vřídla se dostavil autor projektu Ing. Kouba, dále náměstci primátora Michal Riško (ČSSD) a Jiří Klsák (KOA), kteří si vychutnali úspěšné dokončení důležitého kroku první etapy, ta měla za cíl vřídlo zprovoznit mimo kolonádní prostory, právě z důvodu havarijního stavu podlahy v kolonádních prostorách.

Celou akci řídí stavbyvedoucí Ing.Antonín Černý ze společnosti Baustav, ten je s průběhem stavby spokojen, termíny jsou plněny podle plánu a termín dokončení první etapy stavby bude také splněn.

Bruštík uvedl, že práce budou dále pokračovat: ,,První bude dokončena pokládka dlažby, následovat bude práce Lázeňských parků a po té se zahájí prohlídka konstrukcí kolonádních stropů a podlah.Souběžně budou pokračovat práce i na vymístění technologie, která bude obsluhovat rozvody vřídelní vody do hotelů, aby se uvolnili podzemní prostory kolonády.”

Bruštík nenechal nic náhodě,den před termínem proběhla ještě noční zkouška, máme fotografie.

 

vřídlo4 vřídlo5

20160414_noční vřídlo 20160414_noční vřídlo2