Politici připravují náplavku Ohře

REKLAMA

V době masivního odlivu lidí z Karlových Varů politici chytají další volnočasový areál, kde se očekávají náklady za pouhý jeden kilometr  mezi dvaceti a třiceti miliony korun. Prostor má být zhruba jen jedenáct metrů široký a bude rozdělen do několika zón.

Jen projekt má spolknout do jednoho miliónu korun. K dispozici už existuje i studie, o které informoval média před časem policií obviněný z korupce náměstek primátorky Petr Bursík (ODS). Podle něho už  studie prošla všemi dotčenými orgány, kde nenarazila na větší potíže.

Vysoutěžený zhotovitel  zde má vybudovat například relaxační a odpočinková pláž, prostor pro seniory, místa pro food trucky, výstavní prostory, místo pro venčení psů a podobně. Celé území by podle plánu mělo sloužit nejen sportovcům, ale také maminkám s dětmi , seniorům a nezapomene se ani na vodáky. Náplavka Ohře bude zhotovena v rámci jedné etapy, protože město nechce stavební práce rozdělit na více částí. Zhotovena zde byla již nová část cyklostezky a v následujících několika letech zde plánuje město Karlovy Vary i výstavbu obchodní a obytné zóny.


Paradoxem je, že volnočasových areálů mají Karlovy Vary  se stále se snižujícím počtem obyvatel hned několik. Volnočasový areál Rolava, areál Meandr, areál lanového centra Linhart. Mimo jiné jsou celé Karlovy Vary protkány lesními stezkami a cyklostezkami. Pro sportovce minulé vedení zakoupilo sportovní areály AC Start v Tuhnicích a fotbalový stadion Slavie v Drahovicích. K potěšení a odpočinku mají Karlovy Vary vybudované i lázeňské parky a lázeňské lesy za jejichž údržbu platí občané ročně desítky miliónů korun.
Kdo by očekával, že v době masivního odlivu lidí z města především za prací, a vzděláním, že by politici urputně řešili klesající demografickou křivku, asi by se hluboce mýlil, stejně jako ti, kteří by si představovali, že politici budou řešit drobné průmyslové zóny, podporu podnikání, nebo hledat investory, kteří by v Karlových Varech vytvářeli nová pracovní místa, která by zmírnila masivní utíkání mladých lidí z města. 

Jen za poslední dva roky, je každému jasné, že celé město nemůže být postaveno jen na lázeňství, které když zkolabuje, tak se promění v “zónu  duchů.”

Letošní rok odešlo opět studovat mimo Karlovy Vary mnoho studentů, které zredukované střední školství nechalo pod čarou. Namátkou z jedné třídy odešlo studovat mimo Karlovy Vary ze třiceti dětí, deset a z toho pět i s rodinami, protože rodiče se stehují za prací. Jedná sice jen o malý vzorek, ale v celkovém objemu může jít o závratné číslo, které mám ukáží statistici s několika měsíčním zpožděním. 

Pokud to bude takto dál pokračovat, tak za pár let se mohou Karlovy Vary proměnit v město, kde politici budou vládnou jen hrstce podnikavců s teplou vodou, protože lidi budou fuč.